Bildirimler
Hepsini Temizle

lokasyon arası ses kesilmeleri  

  RSS
 Anonim

2 sube arası net uzerinden dahili cevirerek telefon goruşmesi yapıyoruz. ses coğu zaman bozuk geliyor sesde kopma yaşıyoruz. adsl uzerinden konuşma yapılıyor ayrıca bu adsl hattını aktif olarak kullanıyoruz. adsl hattını kullandığımız içinmi bu ses paketleri bozulur. bu sistemi kullanırken neti aktif kullanmıyalımmı. santralci adslide kullandığınız için ses paketleri bozuluyor diyor emin olmak istiyorum bu teknolojiden


yardımlarınız için tesekkurler.

Alıntı
Gönderildi : 13/08/2010 13:00
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Adsl hattının  durumuna göre paketler geçikmeli ulaşabilir veya hiç ulaşmayabilir. Ya ayrı bir hat alın ya da hattın yoğunluğunu azaltın.

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 13:41
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

ADSL teknolojisi asimetrik bir teknolojidir. Yani download hızınız ile upload hızlarınız bir birinden farklıdır. Download yüksek iken upload hızları daha düşüktür. G.shdl internet kullanarak donwload ve upload hızlarınız eşit olacaktır. Böylece problemleminiz düzelebilir. Yada şunuda deneyebilirsiniz Modemleriniz üzerinde QoS (Quality of Service) özelliği var ise; bu özelliği kullanıp ses paketlerine öncelik vererek probleminizi giderebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 15:19
 Anonim

tek tarafa ghdsl alsak sorun cozulurmu bu şekilde konuşan bir yer için ne ideal olabilir

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 18:31
Paylaş: