Forum

tablet OS deploymen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

tablet OS deployment sonrasi acilmiyor

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

x64 islemci kullanan dandik asus bir tabletimiz var ve buna os deployment yapmak istiyorum sccm uzerinden. 

Her sey guzel gidiyor, yukluyor, kuruyor vs ama ilk kurulum bitip de restart olunca bios'a giriyor ve orada HDD falan da gorunmuyor. Sanki makineden hdd sokulmus gibi ama tekrardan pxe boot calistirirsam ayni makineye yeniden os deployment baslatabiliyorum. Belli ki partition, bios/uefi ayarlarinda bir sey var. Ona cok benzer bir tabletim daha var ve ona sorunsuzca os dagitabiliyorum. 

Kurulum sirasinda F8 tusuyla command promptu actim, cmtrace'i calistirdim ve oradan loglari goruntuledim ve hic bir sorun yok loglarda. 

Bir baska tuhaf durum ise bu x64 makineye x64 os kuramiyorum, x86 olmasi gerek. Islemciye baktim x64 diyor. Bu cok da onemli degil yeter ki os dagitabileyim. 

Deployment sonrasi neden biosa gider, neden hdd kaybolur bi fikriniz var mi?

Tesekkurler

Gönderildi : 27/06/2018 19:07

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cozum:

Bu tabletin diski 30 GBdan kucuk ve bu yuzden hata veriyordu. Once custom image dosyasini client computerin hard diskine kopyaliyor ve 1/3u gidiyor. SOnra bunu kullanmak icin bir yere acmasi lazim, o zaman da 1/3u ve biraz fazlasi gidiyor ve geriye de sistem kurulumu yapacagi alan kaliyor ki bu yetmez cunku cok fazla uygulamam var, updateim var vs.

Baska bir makineye hemen MDT kurdum ve zaten elimde var olan custom imagei MDT uzerinden dagittim, sorun kalmadi. 

Gönderildi : 28/06/2018 19:51

Paylaş: