Forum

MDT imageini SCCMde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MDT imageini SCCMde kullanmak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Tecrube eden arkadaslar varsa bir sorum var.

Baska bir makineye MDT and WDS servislerini/uygulamasini kurup hazirladigim master PC'nin windows sysprep image'ini alsam ve bu GB boyutundaki windows imageini SCCM servera gomup ayni model makinalara dagitabilir miyim SCCM uzerinden?

Tesekkurler

Gönderildi : 23/05/2018 17:04

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

evet, hatta orjinal dvd icindeki install.wim dahil herhangi bir wim dosyasi kullanilabilir

Gönderildi : 23/05/2018 23:08

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bu isimi cok kolaylastiracak. Cok tesekkur ederim teyit icin

Tesekkurler

Gönderildi : 24/05/2018 13:14

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Konuyu bir adim daha ileri goturmek adina soruyorum ki, sccm'in calistigi makinaya mdt kurup bu mdt ile image capture etsem sikinti olur mu?

Daha sonra bu imagei sccm ile dagitacagim client makinalare.

Ya da, baska bir domaindeki mdt ile aldigim imagei, diger domaindeki sccm ile deploy etsem bir sikinti olur mu? sccm ile dagitirken domaine dahil edicem zaten sadece, image capture sirasinda registry'e basimi derde sokacak bir seyler yaziyor mu sccm ile dagitirken onu merak ediyorum. Cunku A domaininde capture edilmis ama B domainindeki sccm ile dagitilmis olacak bu image.

Kisa surecek bir islem olsa test edicem ama uzun suruyor. Tecrube eden var mi?

Tesekkurler

Edit:

MDT kurdum sccm server uzerine ve sadece image capture etmek icin kullandim, pxe boot, dhcp vs gibi ayarlarini yapmadim. Client imagei basariyla capture ettim ve simdi de aldigim bu imagei sccm ile clienta deploy ediyorum umarim sorunsuzca deploy olur.

Yapmak isteyen olursa bu bilgi de burada dursun hani

Gönderildi : 06/06/2018 17:17

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

Sccm icin .wim dosyasi olmasi yeterli, fakat task sequence icerisindeki parametrelerde "A" domainde bulunan bir obje bagimliligi var ise bu imaj "B" domainde hata alir. fakat ilgili adim (domaine ekleme gibi) cok kritik degilse "hata alsada" devam et secilerek imaj kurulumu tamamlanir.

Kisaca evet ama task sequence bastan olusturulmuyor ise duzenlenmeli. sadece wim imaji kopyalaniyorsa ve HTA gibi boot imajin icine kod bazli "A" domainini refere eden objeler yoksa (OU gibi) sorun yok.

Gönderildi : 22/07/2018 19:35

Paylaş: