Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM 2010 Mobil User  

  RSS
 Anonim

Merhaba,


Dpm 2010 un mobile kullanıcılar için bir çözümü varmıdır. yani bir kullanıcı bugun localde yarın VPN ile ofise bağlanıp diğer gün tekrar ofiste olduğu durumda backup prosoduru nasıl işliyor.


Client lar localde iken bir sorun yok 100 mb ile yedeklenmekte ancak vpn ile ofise bağlandığında durum ne oluyor. vpn ile bağlanıldığında bağlantı kotu olduğu için ne yedekleme biter nede internet için kullanılacak bandwith.


Konuhakkında bilgisi olan arkadaş varmıdır acaba?


tşkr,

Alıntı
Gönderildi : 10/12/2010 19:18
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


aşağıdaki linkte yer alan makalede deteylar belirtilmiştir. Özel sorularınız varsa bu post içinde devam edebiliriz.


http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2010/05/09/dpm2010-ile-son-kullan-c-verilerinin-korunmas-data-protection-manager-client.aspx


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2010 17:49
 Anonim

Fatih hocam,


 makalenizi ayrıntılı olarak okudum


Ancak mobil kullanıcıların durumu hakkında bir bilgi alamadım. Yani bir client bugun 100 mb ile neworkte iken yarın x bir yerde VPN ile sisteme bağlandığında DPM bu kullanıcının yedeklerini nasıl alacak. Soyle bir durum ortaya cıkıyor VPN yapan kisi bandwith yüzünden yavaş bağlandığı için ağır çalışmakta birde bilgisayarının yedeğini alındığı zaman adam için zor bir durum olur. aynı şekilde DPM in de interneti sömüreceği için internet tede bir daralma olacaktır.


 


Outlook gibi DPM de client ın network ünü anlayıp ona göre davranıyor mu? Outlook ayarlarında genic bandwith, slow bw gibi ayarları kendisi anlayabiliyor. yoksa büyük bir problem ile karşı karşıya gelebiliriz.


 


Tşkr,


 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2010 22:44
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


DpmAdministrator Console \ Management \ ilgili Agent üzerinde QOS işlemi yapabiliyorsunuz. Bu işlem sonrasında DPM Client ile DPM sunucusu mevcut Network hattının nekadarını kullanması gerektiğini, Mesai saatlerini vb.. seçenekleri belirleyebiliyorsunuz.


DPM' in VPN kullanıcıları için sağlamış olduğu avantaj, kullanıcılarımızın portatif olma durumuna karşın disconnected client olarak yapılandırması ve ulaşamadığı zaman dilimlerinde koruma grubu için herhangi bir hata vermemesidir. Default değerlerde client 14 gün içinde DPM sunucusuna ulaşamazsa hata verir. Bizler bu değeri değiştirebilmekteyiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2010 01:23
Paylaş: