Forum

SQL 2005 Express Ed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2005 Express Edition File Size

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
362 Görüntüleme
(@AlperSuatSirin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

Su anda uzerinde calistigim bir proje var. Filipinler ve cevresindeki butun gemilerin acil konusmalari ve gps bilgileri devamli kayit ediyorum. Proje olup daha fiyatlandirma asamasina gecmediginden dolayi (burada maalesef kurallar cok sert) 2005 express kurmak zorunda kaldim. 20 gun icerisinde expressin 4GB lik dosya buyuklugu doldu. Bunu da data kontrolu yaparken son iki uc gunun datasi olmadini farkettim ve arastirinca database file size doldugu icin database yeni bir sey yazilamadigini anladim. Var olan dosyanin yedegini aldim, truncate edip tekrar sistemi calistirdim.

Ama bu demektir ki 20 gun icerisinde tekrar buna benzer bir problem yasayacagim. Bunun onune gecmek istiyorum. Tavsiyeniz nedir?

S.Sirin

Gönderildi : 12/02/2010 14:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bunun için yapmanız gereken express sürümünden daha üst sürümlere çıkmak.Ama oluşan veriler gerçekten çok büyük 20 günde 4 gb büyük bir rakam express üst  sürümüne geçseniz enterprise edition filan bu seferde belli bir zamanda hdd boyutunda yedeklemede sorunlarınız olacaktır.Büyük bir storage gerekecektir.Üzerinde çalıştığınız projede kaydedilen veriyi küçültmek gibi bir imkana sahipmisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/02/2010 14:23

(@AlperSuatSirin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Aslinda bekledigim cevabi verdin dostum, saol.

Yapacagim sey database yapisinda deisiklik yapmak olacak galiba. cunku express kullanma zorunlulugum var test surem 6 ay. projem kabul edilirse o zaman ust versiyonlara gecebiliyorum. yer olarak cok derdim yok. cunku ses datasida tutuldugu icin zaten butun veriler sanda.

iyi calismalar.

Gönderildi : 12/02/2010 15:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Teşekkürler.Kolay gelsin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/02/2010 15:28

Paylaş: