Forum

Windows 7 Sql 2005

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Sql 2005

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@barisavci13)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Windows 7 Sql 2005 le  

Uyumlumu Arkadaşlar.

Gönderildi : 10/02/2010 19:29

(@aliahmet)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Bendede ilk yüklemede çalışmadı SP3 yükleyince çalışıyor....

Gönderildi : 10/02/2010 19:33

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Son durum nedir? Kurulumu yaptınız mı?

Gönderildi : 10/02/2010 19:41

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba, evet çalışabilir.

The Global Release Services team within the SQL Server organization is a central team providing a variety of services to one of the biggest development organizations in the world. We drive a lot of processes and business decisions which significantly impact both, our internal operations as well as our customers world wide. This blog is intended to share some of this information with you straight from the source, drive interaction as well as to solicit your feedback on particular topics for us to make better decisions for you!

.DoNotDisplay { display: none; }

SQL Server on Windows 7 RC and Windows Server 2008 R2 RC

All editions of SQL Server 2005 SP3 and SQL Server 2008 SP1 are supported on Windows 7 and Windows Server 2008 R2. 

For SQL Server 2005, you need to be on SP3 to be compatible on Windows 7/WS08 R2

For SQL Server 2008, you need to be on SP1 to be compatible on Windows 7/WS08 R2

For more information on SQL Server Express and Windows 7 RC, please refer to SQL Server Express blog 

For more information on Visual Studio and SQL Server Express on Windows 7 RC, please refer to this post.

Links/Resources:

Download SQL Server 2005 SP3

Download SQL Server 2008 SP1

kaynak: http://blogs.msdn.com/sqlreleaseservices/archive/2009/05/14/sql-server-on-windows-7-rc-and-windows-server-2008-r2-rc.aspx

Gönderildi : 10/02/2010 20:12

(@barisavci13)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam kusura bakmayın cevap vermediğim için geçte olsa özür dilerim

Gönderildi : 04/08/2010 22:13

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Rica ederiz. Özürlük hiçbir şey yok ortada, teşekkürler.

Gönderildi : 04/08/2010 22:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Yok SP yok şu bu kasmayın; Kurun SQL Server 2008 R2'yi; dilediğiniz veritabanını sorunsuzca ve tam uyumlu olarak çalıştırın.

Ne siz üzülün; ne başkaları üzülsün.

Gönderildi : 05/08/2010 01:00

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

zaten sql2005 kurulum aşamasında pop-up çıkıyor windows 7 de çalışabilmesi için sp3 kur diyor sql den sonra sp1-sp2-sp3 kurarsan çalışacaktır.

Gönderildi : 15/08/2010 02:48

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Yok SP yok şu bu kasmayın; Kurun SQL Server 2008 R2'yi; dilediğiniz veritabanını sorunsuzca ve tam uyumlu olarak çalıştırın.

Mert bey biraz geçmiş ama şahsi fikrim sizin fikrinize katılmadığım yönünde.

Çünkü elinizde 2005 lisans varsa ve olma ihtimali varsa neden daha fazla lisans parası vereyim ki? Herkes sizin ve ya firmanız kadar zengin olmayabilir. Ancak XX sürümün Y versiyonla çalışmaması durumunda zorunluluk doğacak ve o zaman lisans ücretleri vermeye yanaşılabilir kanaatindeyim.

Normal Şartlar Altında son sürümü kullanmak mantıklı olabilir ama şartları da düşünmek lazım. Saygılarımla

Gönderildi : 16/08/2010 00:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Mert bey biraz geçmiş ama şahsi fikrim sizin fikrinize katılmadığım yönünde.

Çünkü elinizde 2005 lisans varsa ve olma ihtimali varsa neden daha fazla lisans parası vereyim ki? Herkes sizin ve ya firmanız kadar zengin olmayabilir. Ancak XX sürümün Y versiyonla çalışmaması durumunda zorunluluk doğacak ve o zaman lisans ücretleri vermeye yanaşılabilir kanaatindeyim.

Normal Şartlar Altında son sürümü kullanmak mantıklı olabilir ama şartları da düşünmek lazım. Saygılarımla

Biz firmamızda SQL Server'ın hep Express sürümlerini kullandığımız için ve ben de evimdeki denemelerimde hep yazılımları trial olarak denediğim için lisans ücreti kısmını hiç düşünmemiştim; o yüzden haklısınız bunu da düşünmek gerekli.

Ancak programların en son versiyonlarını kullanmanın bir zenginlik değil bir kültür, bir alışkanlık, bir bilinçlilik, bir standart olması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl donanım bacağında upgrade için yatırım yapıyorsak yazılım bacağında da gerekli yatırımı yapmalıyız. Bu da bizim firmaların zenginliği ile alakalı bir konu olmamakla birlikte gerek ülkemizdeki yazılım sektörünün gelişmesinde hem de ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayacaktır.

Gönderildi : 16/08/2010 00:37

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Dediklerinize katılıyorum ama Türkiye'de yaşıyoruz.

Çeşitli firmalar bilgisayarları sayesinde para kazansalar dahi İşletim sistemlerini dahi lisanslamıyorlar. Böyle bir ülkede kalkıp ta. Kimsenin SQL'i güncel olsun diye 7.000 ile 30.000 Dolar arasında bir parayı bağlayacağını sanmıyorum. O nedenle bu şekilde negatif düşünüyorum. Siz geniş düşündüğünüz için haklısınız. Ben Türkiye şartlarında düşündüğüm için haklıyım. Saygılar.

Gönderildi : 16/08/2010 05:12

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Dediklerinize katılıyorum ama Türkiye'de yaşıyoruz.

Çeşitli firmalar bilgisayarları sayesinde para kazansalar dahi İşletim sistemlerini dahi lisanslamıyorlar. Böyle bir ülkede kalkıp ta. Kimsenin SQL'i güncel olsun diye 7.000 ile 30.000 Dolar arasında bir parayı bağlayacağını sanmıyorum. O nedenle bu şekilde negatif düşünüyorum. Siz geniş düşündüğünüz için haklısınız. Ben Türkiye şartlarında düşündüğüm için haklıyım. Saygılar.

[Y] 

Elma sormuşlarsa armut yermisin dememek lazım 🙂

Gönderildi : 16/08/2010 05:32

Paylaş: