Forum

Dışarıdan mail alım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dışarıdan mail alımını kapatmak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
616 Görüntüleme
(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

bizim mail sunucumuz kendi yerel ağımızda ve ücretsiz bir yazılım dolayısıyla exchange veya daha ent bir sunucu kadar yetenekleri yok  baştan belirteyim  o sebepten bu işlemi WG üzerinden yapmak zorundayım bir mail adresimiz var tüm personle mail atılabilen  örneğin [email protected] diyelim  bu mail adresinin dışardan mail almasını istemiyoruz sadece kendi domaininden yani mydomain.com dan atılan maili alsın dışardan hiç bir domainden mail almasın istiyoruz

dolayısıyla bizde gittik  WG smtp proxy action da  

http://tinypic.com/view.php?pic=dr6zid&s=8#.VARkfzCZ2Rc

likteki resimde gördüğünüz yere rctp to deny kuralı olarak ekledik fakat işe yaramadı

dışardan içeri tüm trafiği kesti header da to kismini denedik bu seferde işe yaramadı dışardan rahatça mail alabildi

iki smtp kurali danımladık birinde mail from kismina  *@mydomain.com yazdık rctp to kismina deny olarak [email protected]

ekledik içerden tüm trafiği kesti bu seferde

bu konuda bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim  

Gönderildi : 01/09/2014 18:24

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

resmi göremiyorum?

Gönderildi : 02/09/2014 03:59

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Yapman gereken basit;

SMTP-Proxy>Proxy Action>Address>Rcpt To altına dışardan email almasını istemediğin adresi tam email adresi olarak ekleyip deny yaparak sıralamada yukarı taşıman yeterli olacaktır.

Gönderildi : 02/09/2014 12:32

(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yapman gereken basit;

SMTP-Proxy>Proxy Action>Address>Rcpt To altına dışardan email almasını istemediğin adresi tam email adresi olarak ekleyip deny yaparak sıralamada yukarı taşıman yeterli olacaktır.

Maalesef olmuyor içerdende smtp trafiği kesiyor resimde tam olarak bu dediğiniz yapılmıştı deny logu şu şekilde 

2014-09-02 10:30:15 Member1 Deny 172.16.18.93 95.0.162.67 smtp/tcp 51174 25 55-Managament 55-Managament ProxyDeny: SMTP To address (SmtpYeni-00) SMTP-in.2 proc_id="smtp-proxy" rc="594" msg_id="1BFF-0005" proxy_act="SMTP-in.2" rule_name="[email protected]" address="[email protected]" src_user="[email protected]" Traffic

Gönderildi : 02/09/2014 13:32

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Bu ayarları bizzat kendi sistemimde test ettim ve problemsiz çalıştı, siz yaptığınız ayarları adım adım ekran görüntüsü alarak bana gönderebilirmisiniz kontrol edeyim.

Gönderildi : 02/09/2014 18:53

Paylaş: