Forum

Document Library ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Document Library yetki kontrolü (windows explorer ile dosya eklerken)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@velibaldan)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  Arkadaşlar,

Document Lirary  e Windows explorer aracılığı ile dosya yüklerken yüklenen dosyaların yetkilerini kontrol etmek istiyorum. Default  da izinleri  birüst öğeden alıyor.Fakat ben bu  izinleri koparmak istiyorum.

Yani Windows explorer ile açıp  içinde birden fazla dosya bulunan klasörü  kopyaladığında  izinleri koparsın ve her dosyada  sadece ekleyen yetkili olsun istiyorum.

Bunu Workflow ile yapamadım.Çünkü  Windows explorer ile yapılan işlemlerde worflow tetiklenmedi.

Event Receiver ile yapmak istedim. Sadece klasör için  tetikleniyor.Tek bir dosyayı explorer ile library e atınca event receiver tetiklenmiyor.

Bu konuda çözüm önerilerinizi paylaşmanız mümkün müdür.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 29/05/2014 17:06

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sharepoint Designer--> workflow --> "Kimliğe Bürünme Adımı"  ekle Veli. Bu adımın içerisinde yetki düzenleme eylemleri var. Bu adıma özel bir hareket. Sharepoint 2010 iş akışı olarak workflow açmalısın bu adımı görmek için.

Gönderildi : 29/05/2014 18:40

(@velibaldan)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan Hocam Merhaba,

Kimliğe bürünme adımında yapıyorum işlemlerimi. Wf başlama problemini çözdüm.

Fakat içerisinde klasörler ve dosyalar bulunan bir klasörü Windows explorer ile  yüklediğimde bazı item lar için WF canceled  durumuna düşüyor.

"Eylem, belgenin iade edilmesini gerektirdiğinden, iş akışı işlemi başarısız oldu."   hatasını veriyor

workflow un başında işleme al - iade et işlemini yapıyorum. Bu seferde  işleme alınmış olanlarda zaten işleme alınmış hatasını alıyorum.

Yani benim bir şekilde bu işleme alınmış ise iade et  gibi bir şey yapmam gerekiyor. Ama Conditionlarda  buna benzer bir seçenek göremedim..

Gönderildi : 30/05/2014 13:35

Paylaş: