Forum

SharePoint Ribbon b...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint Ribbon button enablescript

velibaldan
(@velibaldan)
Üye

Merhaba,Library de  seçili olan tüm item lara toplu izin vermek istiyorum.Bunun için Ribbon a custom button ekledim.CommandAction da  Selectred item ları buldum. itemId leri alıp  izinleri vereceğim sayfaya  yönlendiriyorum (izin.aspx?ids=12,25,45") 

Buraya kadar sorun yok..

Eğer currentuser da  full control yoksa  ribbona eklediğim button pasif olsun. bunun için nette örnekler buldum. ama o örnekler bende çalışmıyor.Element.xml de Webpart  gibi debug  ve tamamlama olmadığından nerede patladığını bulabilmek için aralara alert(' ') attım.

 context.executeQueryAsync(Function.createDelegate(this, this.onSuccessMethod), Function.createDelegate(this, this.onFailureMethod))

  http://social.technet.microsoft.com/Forums/sharepoint/en-US/f21ad6b1-445a-497d-a286-d3ba8c2928a6/how-to-get-the-current-user-permission-level-on-a-list-item-with-ecmascript  

yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 03/06/2014 19:53
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Varolan ribbon menü actionları inceleyin. Proje olarak bakıp, benzerini uygulayın. Bulunulan custom çözümler confige göre değişiklik gösteriyordur içeriklerini bilmiyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2014 20:23
Erdem SELÇUK
(@eravse)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba sorununuz çözülmedi ise aşağıdaki linkten custom butonların nasıl enable disable edildiğine dair örnek ile ilerleyebilirsiniz.

 

http://dannyjessee.com/blog/index.php/2013/01/javascript-to-conditionally-enable-a-sharepoint-custom-ribbon-button/ 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2014 12:35
Paylaş: