Forum

Sharpoint Outgoing ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharpoint Outgoing e-mail settings

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@SerdarErcetin)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sharpoint tarafında tüm ayarları yapmama rahmen herhangi bir personel ticket açılımı yaptığında tarafıma mail düşmüyor ? Konu ile ilgili bilgi rica ediyorum.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 28/05/2013 21:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sharepoint için mail sunucusu üzerinde relay izni verildi mi? 

Gönderildi : 29/05/2013 12:09

(@SerdarErcetin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sharpoint üzerinde tüm ayarları yaptım.Smtp açılımı için italya ile görüştüm tüm izinleri verdiler server IP göre ? Farklı bir işlem mi gerektiriyor ?

tşkler. 

Gönderildi : 29/05/2013 13:38

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Mail düşmesi için ne yaptınız ? İş akışı mı oluşturdunuz, iş akışı hazırladıysanız, akışın herhangi bir öğe eklendiğinde ya da değiştirildiğinde çalışması için ayarı yaptınız mı? User profile servisinde kullanıcı maillerini çekdiniz mi? Yani user profile servisine girip herhangi bir kullanıcıya baktığınız da iş mail adresi görünüyor mu ?

Gönderildi : 29/05/2013 14:22

(@SerdarErcetin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İş akışı oluşturdum personel ticket açtığında mail düşüyordu. iş akışında tüm yapılan değişiklerin maili geliyordu. sharpoint kısmında ail ayarlarını ve iş takibi kısmındaki ayarları yaptım ticket doldurulurken üst tarafta bu kişiye mail gidicektir uyarısıda var. 

Fakat şöyle bir durum oldu italya tarafı exchange ve mailleri kendi sever çekti şuan smtp italya tarafının adresini giriş yaptım. SMTP açılımı ile ilgili dün mail attım ve beim tarafla ilgili SMTP açtılar pingliyebiliyorum problem yok.

User profilde şahsıma ait mail adresim mevcut .

Gönderildi : 29/05/2013 16:24

Paylaş: