Forum

Infopath Chat Form

Bildirimler
Hepsini Temizle

Infopath Chat Form

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
313 Görüntüleme
(@EnesArslan)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Infopath de 4 adet zengin metin kutusu alanı oluşturdum.

"Ben" / "O" / "Benim" / "Onun" 

"Ben" alanında benim yazacağım alan, "O" alanında onun yazacağı metin kutusu var.

Öyle bir kural yazmalıyım ki "Benim" alanına hem "Ben" alanındaki hemde "O" alanındaki yazılar gelsin ki bunu birşeltir(Ben; O;) diyerek yapıyorum fakat aralarına boşluk getirtemedim veya aralarına bir satır aşağı kayacak kadar boşlukda getiremedim. Asıl püf noktası "Ben" veya "O" alanın içindekileri silip yeni yazılar yazdığımda "Benim" alanında silmemeli yani bir geçmiş tutmalı ve en son yazılan yazının bir alt satırına yazmalı 🙂

Çok karışık olduğunun farkındayım umarım anlatabilmişimdir bir nevi karşılıklı sohbet ortamı gibi birşey oluşturacağım fakat daha önceki yazılanlar silinmesin altına devam etsin istiyorum 🙂 

Gönderildi : 25/05/2013 15:55

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sharepoint 2013 kullanıyorsun, zaten sosyal özellikler var buna ne gerek var ki diye başlıyayım söze 🙂 infopath de username() fx i ile oluşturan, aktif kullanıcı değerlerini yakala bir alana yaz. Daha sonra "o" kişisinin yazacağı zengin metin alanına da kural yaz oradanda yine username() fx ile "o" kullanıcısını yakala ve onu da bir alana yaz. Bundan sonrası biçimlendirme kuralları. İstediğin alanlara koşullar koy, buraya yazan "o" değilse denetimi disable et gibi..

Gönderildi : 25/05/2013 16:47

Paylaş: