Forum

Office Web Apps

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office Web Apps

12 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member
Konu başlatıcı

Office Web Apps yükledigimde su adimlari uyguluyorum:

1. Config Wizard calistiriyorum.

2. Office Web Apps Feature aktif ediyorum.

3. word ve powerpoint service calistiriyorum.

Word dosyasini browser üzerinden göstermek istedigimde bana su hatayi veriyor:

Word document to Web App because an unknown error can not be opened. Try to open with continued existence of the problem, the file in Microsoft Word.

Server üzerinde sadece office web apps kurulu. office yüklemem gerekirmi ?

yoksa hatanin sebebi baska birsey ile alakali?

yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim.

Gönderildi : 16/08/2010 17:25

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

central admin system settings managed services on server dan WORD VIEWING SERVICE i aktif edin.viewing service ayrıdır.Bu aktif ise web application ınız da hangi feautre ların çalışacağı default seçilmemişse bu yüzden de word view başlamamış olabilir bunuda kontrol edin.

Gönderildi : 16/08/2010 18:19

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

central admin system settings managed services on server dan WORD VIEWING SERVICE i aktif edin.viewing service ayrıdır.Bu aktif ise web application ınız da hangi feautre ların çalışacağı default seçilmemişse bu yüzden de word view başlamamış olabilir bunuda kontrol edin.
pardon kesik kesik anlattim sanirim. calistirdigim service word viewing services.

Service Accounts = >>> Service Application Pool - SharePoint Web Services Default  hesabi = sharepoint admin.

Service Application Associations = >>>
Web Application / Service Application = sharepoint Application Proxy Group               = default

defaultu -> custom yapip bütün serviceleri calistirayimmi ?

Gönderildi : 16/08/2010 19:06

(@serkankonak)
Noble Member

Güzel düşünce bir de öyle deneyin.Bu hatayı geçmek için servis hesablarını sanki admine çektim ama tam emin olmak için kontrol etmem lazım bende kontrol edicne o bilgiyi de yazarım.Siz o sırada söylediğiniz gibi defaultu kaldırıp customda tümünü seçip de kontrol edin.Son kez bir de config wizardı tekrar çalıştırın ondan sonra deneyin.

Gönderildi : 16/08/2010 19:12

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Güzel düşünce bir de öyle deneyin.Bu hatayı geçmek için servis hesablarını sanki admine çektim ama tam emin olmak için kontrol etmem lazım bende kontrol edicne o bilgiyi de yazarım.Siz o sırada söylediğiniz gibi defaultu kaldırıp customda tümünü seçip de kontrol edin.Son kez bir de config wizardı tekrar çalıştırın ondan sonra deneyin.

Customa cevirdim serviceleri tekrar aktif ettim. config wizardi calistirdim. yinede ayni hatayi veriyor.

Gönderildi : 16/08/2010 19:37

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

microsoft technetin sayfasinda  office web apps i yükledikden sonra  windows service-> sharepoint foundation search ve sharepoint server seach  hesaplarini LOCAL SERVICE cevirilmesi gerektigini söylüyor.

ben cevirmeden sormak istiyorum. SUAN HESAP sharepoint admin üzerinde. cevirirsem bu tekrar bir arama problemi yaratabilirmi? 

Gönderildi : 16/08/2010 19:42

(@serkankonak)
Noble Member

Ben böyle birşey yaptığımı hatırlamıyorum ama technet de demişlerse bir deneyin Domain Admin her yetkiye vakıftır.Domain admine çevirip deneyin önce tavsiyem.Ona göre hareket edersiniz.technetde bahsedilen search yapıldığında viewing document butonunun cıkması için gerekli ayar olabilir ilgili yazının linkini koyarsanız inceleyelim.

Gönderildi : 16/08/2010 19:48

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ben böyle birşey yaptığımı hatırlamıyorum ama technet de demişlerse bir deneyin Domain Admin her yetkiye vakıftır.Domain admine çevirip deneyin önce tavsiyem.Ona göre hareket edersiniz.technetde bahsedilen search yapıldığında viewing document butonunun cıkması için gerekli ayar olabilir ilgili yazının linkini koyarsanız inceleyelim.

pardon tecchanel yerine technet dedim. degistirdim olmuyor.

http://www.tecchannel.de/pc_mobile/tipps/2027816/trick_office_2010_und_sharepoint_server_2010_bereitstellen_von_office_web_apps/

Gönderildi : 16/08/2010 20:08

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serkan hoca, Office Web Apps problemini cözemedim.

word viewing service ayari böyle dogrumu ? yeni bir application pool ekledigimdede WORD belgesini göstermiyor.

Permissions da local admini sildim  ->  Sharepoint Useri ekledim. Benim sorunum ne ile ilgili olabilir? 

Proxy ile alakali bir sorun olabilirmi?  yardiminizi bekliyorum. cevabiniz icin simdiden tsk ederim.

Gönderildi : 06/09/2010 20:39

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hatanin sebebi bulundu -> Centraladminde -> Configure Service Application Associations -> Application Proxies ->  Word Viewings Services aktif edilmemis olmasi.

tekrar yardimlariniz icin tsk ederim.

Gönderildi : 15/09/2010 16:33

(@serkankonak)
Noble Member

Geçmiş olsun

Gönderildi : 15/09/2010 16:37

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Resimdeki gibi word ciktisini almak istiyorum. skydriveda bu mümkün. Office web apps da bunu nasil yapabilirim? cevap icin tsk ederim.

Gönderildi : 04/10/2010 19:05

Paylaş: