Forum

share poşnt service...

Bildirimler
Hepsini Temizle

share poşnt services 3.0 help desk eklentisi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@MuratAlici)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

MERHABA; Windows SharePoint Services 3.0 Application Template: Help Desk eklentisini işlkem adımlarını taip etmeme rağmen STSADM komutlarıyla kuramadım. Bu işlem adımlarını nasıl yapacağıma dair bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Murat ALICI

Gönderildi : 12/08/2010 14:04

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

WSS 3.0 dili nedir. Türkçe mi ingilizce mi ? Hangi yönergeleri uyguladınız ve  komutları uyguladığınızda aldığınız hatalar nedir? (stsadm komutlarını bir yerden kopyalayıp command satırına kopyalamayınız çalışmazlar bizzat el ile yazınız)

Gönderildi : 12/08/2010 15:25

(@MuratAlici)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

Serkan bey merhaba; WSS 3.0 dili Türkçe'dir. Yaptığım işlemler sırası ile

1-) AplicationTemplateCore.exe çalıştırdım ve C:\Program Files\common files\microsoft shared\web server extensions\12\bin dizinine kurdum. (İşletim sistemi server 2003 standart ingilizce 32 bit)

2-) Ardından HelpDesk.exe çalıştırdım ve aynı dizine kurdum.

stsadm komutunu çalıştırdığımda aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

C:\Documents and Settings\Administrator.ESER>stsadm -o addsolution C:\Program Files\common files\microsoft shared\web server extensions\12\bin\ApplicationTemplateCore.wsp
'stsadm' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Teşekkürler...

Gönderildi : 12/08/2010 16:18

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

stsadm komutunu yanlış yerde çalıştırıyorsunuz.

C:\Documents and Settings\Administrator.ESER>stsadm -o addsolution
C:\Program Files\common files\microsoft shared\web server
extensions\12\bin\ApplicationTemplateCore.wsp

c:\program files\common files\Microsoft Shared\ web server extentions\12\BIN directorysine kadar COMMAND da gelin.Çünkü stsadm.exe burada yer alıyor.Sizin komutunuzda directory "C:\Documents and Settings\Administrator.ESER>" olarak görünüyor.

Bunu düzelttiğinizde komut çalışacaktır.Ayrıca benim hatırladığım templateler türkçe site larda görünmiyecekler.İngilizce dil desteği yükleyip templateleri görebileceksiniz.

Gönderildi : 12/08/2010 16:26

Paylaş: