Forum

Webclient service &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Webclient service çalışmiyor !

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,378 Görüntüleme
(@EnverSabit)
Gönderiler: 84
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bizde Windows Server 2008 de çalışan Sharepoint var. Orada SharePoint Belge Kitaplığını 'Gezgin görünümde' açtığımda çalışmiyor. Ben Webclient service kaldırdım ve sonra geri yükledim ve çalıştı (Webclient service'i servicelerden restart ettiğimde hata veriyor başlatmiyor), Bence bu güzel bir çözüm değil.Nasıl bir yöntemlen Server 2008 restart etmeden Webclient service çalıştırabilirim?

Saygılarımla

Gönderildi : 18/08/2010 20:39

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Başlamama hatası nedir.Servis sunucu restart edildiğinde local service ve system hesapları ile başlatılır.Siz el ile müdahil olduğunuzda o an kullandığın kullanıcı ile deniyordur.Servisin login hesabını kontrol edin.Birde event e düşen hata ID sine de paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 19/08/2010 04:57

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bunları bulabildim, bu benim kaldırdığımdakı ve yüklediğimdeki loglar galiba,   

Removal succeeded. A restart is required.
Features:
Desktop Experience
Warning: You must restart this server to finish the removal process.
Ink and Handwriting Services
Warning: You must restart this server to finish the removal process.
ID 1619

Installation succeeded. A restart is required.
Features:
Desktop Experience
Warning: You must restart this server to finish the installation process.
Ink and Handwriting Services
Warning: You must restart this server to finish the installation process.
ID 1611

Gönderildi : 19/08/2010 11:59

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Benim asıl sıkıntım "windows gezgini ile izleme" ile. Windows 2008  de desktop experience ı yüklemeden bu özelliği kullanamadık. 

Webclient servisi bir şekilde durdu ve yeniden başlatamadık.Makineyi restart ettiğimizde problem düzeldi. Ama bu sık oluyor.

şunu test ettik Webclient servisini stop ettiğimizde . "windows gezgini ile izleme" özelliği çalışmıyor. Servisi çalıştırınca "windows gezgini ile izleme" özelliği çalışıyor.

Ama dikkat çeken olay şu windows 2003 de webclient servisi kapalı olmasına rağmen "windows gezgini ile izleme" özelliği çalışıyor. şunu da belirteyim windows 2003 de ie7 yüklü windows 2008 R2 de ie8

teşekkürler

Gönderildi : 19/08/2010 12:38

(@serkankonak)
Noble Member

MOSS 2007 kullanıyorsunuz, bunun sunucusu windows 2003 server ama windows 2008 r2 serverda windows explorer ile dokumanları görmek istiyorsunuz.Yapınız bumudur ?

Birde windows 2008 terminal server olarak mı görev alıyor bunu öğrenebilirmiyim?

Gönderildi : 19/08/2010 14:20

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen sizin dediğiniz gibi, nasıl bildiniz ![:O]

Gönderildi : 19/08/2010 14:31

(@serkankonak)
Noble Member

Sizin sorununuz sebebi ve çözümünden bahsedilmiş şurada . Sorununuz sharepoint kaynaklı bir sorun değil sistem kaynaklarınız servis ve kullanımı ile alakalı.Eğer buradaki cevapdan sonuca ulaşamazsanız Windows 2008 masaüstü deneyimi ile ilgili Sistem tarafındaki uzmanlara forumda soruyu yöneltebilirsiniz.

Gönderildi : 19/08/2010 14:49

Paylaş: