Approval Workflow H...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Approval Workflow Hakkında  

  RSS
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Merhabalar,

Deneme bir workflow çalışmsı yapıyorum ama istediğim sonucu elde edemiyorum. Nerede yanlış yaptığımı bulamadım.

 

Burada yer alan If Variable:IsItemApproved equals Yes koşuluna göre lgili müdür formu onaylasa da onaylamasa da sonuç hep No (IsItemApproved değikeninin değeri) olarak dönüyor. Bu hazırladığım list'in özelliklerinde bilerek require content approval kapalı. zannedersem onunla ilgisi yoktur. Bu sonuca göre ilerleyemiyorum. Eğer yes ise farklı bir işlem gerçekleştireceğim no ise farklı işlem gerçekleştireceğim. Müdür onaylarsa başka işlem onaylamaz ise başka işlem yani. Nerede ne yapmam gerekiyor? Behaviour ları falan inceledim orada bazı durumlarda ilgili değişkeni (IsItemApproved) no olarak set etmiş ama sadece workflow starting yaparken.

Alıntı
Gönderildi : 26/07/2010 03:30
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

onay iş akışı değişkeni koymuşssunuz yes ise şunu yap demişssiniz ancak Yes ve No olarak ayarlayan başka akışınızmı var çünkü bu akışda göremiyorum.tam olarak ne yapmak istediğinizi seneryo olarak yazın örnek bir akış yapıp screen shotunu koyayım onun üzerinden zaten siz geliştirirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 03:50
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Serkan hocam dediğiniz gibi acemiliğimden kaynaklanan bir hata yapmışım. Başka bir nesnenin onayı da söz konusu imiş. Workflow u silip yeniden yaptım düzeldi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 04:04
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Yok acemilik olur mu deneme yanılma öğrenmede en etkili yol:) geçmiş olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 04:14
Satı Adıguzelman
(@SatiAdiguzelman)
Üye

[quote user="RammsteinTR"] 

 


[/quote]


 Email  << xxx >> belirlenmis, email adresini sharepoint formdan cekmesini istersem. nasil bir islem yapmam gerekir?


örnegi Personel Izin talebinden vereyim:


Izin talebi olusturuldugunda  yöneticiye email gitsin. bunu workflowda direk emaili yazmak istemiyorum, form icerisinde yönetici heran degisebilir.


Email  Current element:yönetici^email     (Email penceresinde bunu belirleyebiliyormuyum?  yoksa infopathda bir field olusturup Data connection ile veriyimi cagirmam gerekiyor? sonra gizleyip ondan sonrami designer a verebilirim.


bilmiyorum anlatabildimmi ?


cevaplariniz icin simiden tsk ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 19:51
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Hiç gerek yok.Kullanıcı adını çekmeniz yeterli.Yani sizin formunuzda yöneticinin adı belli ise mailto: kısmına bunu ekletin.Sharepoint kullanıcı adından mail adresine mail atacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 20:00
Satı Adıguzelman
(@SatiAdiguzelman)
Üye

[quote user="Serkan KONAK"]Hiç gerek yok.Kullanıcı adını çekmeniz yeterli.Yani sizin formunuzda yöneticinin adı belli ise mailto: kısmına bunu ekletin.Sharepoint kullanıcı adından mail adresine mail atacaktır.
[/quote]


bu sekilmi ? kullanicinin adi infopathda picker field de.  


CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 20:15
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Almancam yok . Yalnız Yukarıdaki resimlerde userprofiles dan manager ın çağrıldığını görüyoruz.Sizde managerın kullanıcı adını yani account Id sini formunuzda yada iş akışında çağırabilmisseniz bu sizin için yeterli.Formunuzda manager bilgisi yer almıyorsa Workflow da user profile servisini kullanarak manager i davet edin anlamasamda resminizdeki sanırım onu anlatıyor.Mail adresine ihtiyacınız olmayacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 20:34
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

AD de yer aldığı için mail adresini yazmaya gerek yok. Yani manager'ın AD hesabında mail adresi de belirtilmiş olması lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 21:08
Satı Adıguzelman
(@SatiAdiguzelman)
Üye

[quote user="RammsteinTR"]AD de yer aldığı için mail adresini yazmaya gerek yok. Yani manager'ın AD hesabında mail adresi de belirtilmiş olması lazım.
[/quote] peki current element:yönetici yeterlimi?


örnek veremezmisiniz. designer den screen post etseniz. rica ediyorum.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 21:19
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Benim hazırladığım örnekte (izin formu) personeli AD üzerinden InfoPath'te eklediğim Person or Group ile seçiyordum. Daha sonra Sharepoint Designer üzerinde workflow da yer alan Workflow Variables ta kendim müdür diye oluşturduğum değişkene ilgili personelin AD de yer alan manager bilgisini yerleştirdim ( Set variable ..... ). Bu Manager bilgisini de açılan fx menüsünde Current Item yazan yerde UserProfiles'ı seçiyorsun. Oradan Managerı string olarak seçiyorsun. Sonra aşağıdan da CurrentItem dan Person or Group fieldına ne isim verdiysen onu seçiyorsun. Şu an evdeyim o yüzden screenshot koyamadım. Eğer bu yazdıklarım yeterli olmaz ise yarın ss hazırlayıp eklerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 22:59
Yağmur Tufan
(@YagmurTufan)
Üye

Merhabalar 

öncelikte sharepointte acemi olduğumu belirterek sizlere bi soru sormak istiyorum.

Ben sharepoint 2010 da bir List oluşturdum ve altında Görev Yönetimi oluşturdum.Bu Görev Yönetimi'nde görevi assign ettğim kişiye o anda mail gitmesini istiyorum.Nette uzunca bir araştırmam oldu. Önce Görev Yönetimi üzerine gelip  list setting->advance setting' geldim "Send e-mail when ownership is assigned?" yes butonunu işaretledim. Fakat bu sprunumu çözmedi

daha sonra araştırırken bunu Sharepoint designer ile yapmam gerektiğini öğrendim. Workflow oluşturmaya çalıştım.

action ve conditionlar hakkındada araştırma yaptım fakat parametreleri nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

if assigned to equal yes

 sen email  these user

parametre kısımlarını nasıl dolduracağımı bilmiyorum. bana bu konuda açıkça anlatacak bir makele öenrebilir misiniz yada buradan kısada olsa yol gösterici bir açıklama yapabilir misiniz.

şimdiden teşekkür ederim  

 

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2011 14:06
Paylaş: