Forum

Infopath Browser Fo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Infopath Browser Form - Drop Down Filtreleme 2010'da aktif

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
586 Görüntüleme
(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member
Konu başlatıcı

Daha önce infopath 2007 de dropdown type ı secondy dataya bağladığımızda filtre koymak istersek izin vermiyordu web browser da desteklemiyordu.

2010 ile beraber artık destekliyor.Bu sayede cascadingler yapmak çok daha kolay.

Gönderildi : 23/07/2010 15:28

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba hocam,

Ben de tam sizinkine benzediğini düşündüğüm birşey yapmaya çalışıyordum. hazırladığım bir infopath formuna person or group field ı ekledim. Altında read only olarak kullanılan birim text box ı var. Person fieldında AD üzerinden bir kişi seçiliyor. Bu seçim sonrası altta yer alan Birim bilgisi yine AD ile haberleşerek Departman bilgisini alabilir miyim? İlk olarak UserProfileService.asmx i ekledim. Sonra bir text box 'ın default value'suna fx ile Value[Name = "Department"] ı ekledim. Bu formu açtığımda Birim alanı otomatik olarak hangi kullanıcı ile sharepoint sitesine girildiyse o kişinin department bilgisini getiriyor. Yalnız benim yapmak istediğim Person field'ında seçilen kişinin Department bilgisini istiyorum. Bu mümkün mü?

Gönderildi : 24/07/2010 19:50

(@serkankonak)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Tabiki mümkün . Yalnız ben yazıp anlatmam sizi boş yere bekletmek olacak.Aşağıdaki linkde nasıl yapacağınız screenshotlarla anlatılıyor.

http://www.sharepointassist.com/2010/02/02/querying-sharepoint-profile-data-from-an-infopath-form/

Diğer Link: http://blogs.msdn.com/b/infopath/archive/2007/03/07/get-the-user-profile-through-moss-web-services.aspx

Gönderildi : 24/07/2010 22:22

(@serkankonak)
Noble Member
Konu başlatıcı

Eğer kullanıcının bilgileri size form içinde o an lazım değilse verinin kayda geçmesi yeterli ise sharepoint designer 2010 da iş akışı oluşturarak userprofiles bilgilerini çekip istediğiniz fielda aktarabilirsiniz.Örneğin Formunuzda Kullanıcı Adı isimli bir fieldınız var ve personr/group picker ile seçiliyor.Seçilip form kaydedildiğinde bu userın departmanı iş e postası telefonu vesaire bilgileri forma yansıyabilir.Bir örnek için ekran görüntüsü koyuyorum.Bu iş akışında yeni kayıt oluştuğunda yada kayıt değiştiğinde Departman Fieldına Userın Bölüm bilgisini yaz dedim.

Gönderildi : 25/07/2010 00:28

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba Serkan Hocam,

En son yazdığınız gibi işlemi gerçekleştirdim. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Şimdi de Manager'ın DİsplayName'ini almaya çalışacağım ama vakit çok geç oldu. Bir önceki cevabınız ile bunu da çözebileceğimi düşünüyorum. Tekrar tekrar yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 25/07/2010 02:23

(@serkankonak)
Noble Member
Konu başlatıcı

Rica ederim.İsterseniz aynı yöntemle yöneticiyide çağırıp ilgili fielda yazdırabilirsiniz."Return fiels As"den AccountName yerine DisplayName'i seçebilirsiniz.

Gönderildi : 25/07/2010 04:28

(@humam)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Resimdeki ekrana nerden ulaşıyorsunuz yaa ben bir türlü o ekranı bulamadım....

sharepoint 2010

Gönderildi : 24/01/2011 19:01

Paylaş: