Forum

List için oluş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

List için oluşturulan View'larda Yetkiler

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bir List'de 3 ayrı View'ım var. Bu 3 view de çeşitli şekillerde filtrelenmiş durumda. Bu view lardan bir tanesinde sadece kayıtların görülmesini istiyorum. Yani kayıt eklenmesin ve değiştirilmesin. Bu ayarı list için yaptığımda bütün viewlarda aynı ayar geçerli oluyor. View için özel bir kayıt ekleme ve düzenleme ile ilgili bir ayar yapılabilir mi. Araştırmalarım sonucu bazı 3. parti solutionlar buldum ama istediğim gibi olmadı. bu linkte biraz bahsetmiş ama istediğim gibi değil. Sizlerin çöümleriniz nelerdir? http://geekswithblogs.net/naijacoder/archive/2008/04/16/121300.aspx

Gönderildi : 28/07/2010 14:53

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Bulduğunuz çözüm sharepoint 2007 için geçerli.Biraz daha açabilirmisiniz Ahmet kullanıcısı normalde ekleme düzenleme yetkisine sahipi kullanıcı 1.view de bunu yapabilirken 2. viewdebunu yapmıcak mıdır?

Gönderildi : 28/07/2010 16:13

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Sharepoint designer ile oluşturabilirsiniz istediğiniz listeyi

Gönderildi : 28/07/2010 17:54

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bulduğunuz çözüm sharepoint 2007 için geçerli.Biraz daha açabilirmisiniz Ahmet kullanıcısı normalde ekleme düzenleme yetkisine sahipi kullanıcı 1.view de bunu yapabilirken 2. viewdebunu yapmıcak mıdır?

Aynen dediğiniz gibi Serkan Bey. Bu 3 view da aynı listeye ait ama 1. view da  ekleme yapabilirken 2. view da yapamayacak.

Gönderildi : 28/07/2010 18:25

(@FerdiTiyek)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhabalar,

Hasan beyin sorununa yakın bir problemde ben yaşıyorum ben sharepoint wss3.0  kullanıyorum ve bunda evrak takip listesi hazırlıcam ancak benimde buna benzer bir problemim var. Birisi bu listeye form üzerinden bilgi eklediğinde diğer kişi teslim aldığına dair bir evet hayır lı bir onaylama bölümünü doldurması gerekiyor ama o kişi bunun üstünde düzenleme yaparken listeye keleme yapan kişinin eklediği bölümleride değiştirebiliyor bunu nasıl engelleyebilirim. Yani birisi listeye bir dizin eklerken diğeri onaylama yaptığında ekleyen kişinin doldurduğu bölümleri değiştirme izni olmadan nasıl onaylayabilir ?

Gönderildi : 17/08/2010 01:08

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sharepoint designer ile oluşturabilirsiniz istediğiniz listeyi

Gönderildi : 17/08/2010 01:21

Paylaş: