Forum

WSS 3.0 Görevl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSS 3.0 Görevler Yetkilendirme

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Görevlerle ilgili küçük bir sorunum var. Görevler isminde bir görev listesi oluşturdum. Görünüm ayarlarındanda atanan kısmına filtre olarak [Ben] verdim böylece kimse başkasının görevini okuyamayacaktı. Fakat sorun şu ki görevi atayacak olan kullanıcıyı tam yetki ilede açsam sonuçta filtredeki ben yüzünden görevleri göremiyor. Daha anlaşılır anlatmak istersem kişiler kendi başlarınada görev atayabilmeli kendilerine, ayrıca bir yönetici kişilere görev atayabilmeli. Ama kişi sadece kendi görevlerini, yönetici ise tamamını takip edebilmeli. Yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.

Gönderildi : 18/02/2010 17:16

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ,

Bir site sahibi olarak,

Bir site sahibi olarak, izin düzeylerini (izin düzeyi: Site, kitaplık, liste, klasör, öğe veya belge gibi bir varlık üzerinde kullanıcılara veya SharePoint gruplarına verilebilen izin kümesi.), izinleri (izin: Sayfaları görüntüleme, öğeleri açma ve alt siteler oluşturma gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek üzere yetkilendirme.) ve SharePoint gruplarını (SharePoint grubu: Site izinlerini yönetmek ve site kullanıcıları için e-posta dağıtım listesi sağlamak amacıyla SharePoint sitesinde oluşturulabilen kullanıcı grubu. Grup, tek bir site koleksiyonu içindeki birçok site tarafından kullanılabilir.) kullanarak site erişiminizi çeşitli şekillerde yapılandırabilirsiniz. Bir izin düzeyi kullanıcılara ve SharePoint gruplarına sitenizdeki belirli eylemleri gerçekleştirebilmeleri için özel bir izin grubu atamanıza olanak tanır. Ortak görevleri yerine getirmek için gereken izinlerle birlikte yeni izin düzeylerini oluşturarak (veya varolan izin düzeylerini düzenleyerek), insanların sitenizle etkileşime girme biçimini de özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılar ve SharePoint grupları siteler, listeler, liste öğeleri, kitaplıklar, liste veya kitaplıklardaki klasörler ve belgeler gibi güvenilir nesnelerle ilişkilendirilir.

Yönetimi mümkün olduğunca kolay hale getirmek için işe ( Site adı Sahipleri, Site adı Üyeleri ve Site adı Ziyaretçilerinden oluşan) standart SharePoint gruplarını kullanarak ve site düzeyinde izin atayarak başlayın. Kullanıcılarınızın gerçekleştirebileceği eylemler üzerinde daha sıkı denetim sağlamanız gerektiğinde ek SharePoint grupları ve izin düzeyleri oluşturabilirsiniz Daha da güvenli olması gereken gizli veriler içeren belirli listeler, kitaplıklar, liste veya kitaplık içindeki klasörler, liste öğeleri veya belge varsa, belirli bir SharePoint grubuna veya tek bir kullanıcıya izin vermek için ayrıntılı izinler kullanabilirsiniz. ancak ayrıntılı izinleri yönetmenin çok zaman alan bir görev olabileceğini unutmayın.

kullanarak site erişiminizi çeşitli şekillerde yapılandırabilirsiniz. Bir izin düzeyi kullanıcılara ve SharePoint gruplarına sitenizdeki belirli eylemleri gerçekleştirebilmeleri için özel bir izin grubu atamanıza olanak tanır. Ortak görevleri yerine getirmek için gereken izinlerle birlikte yeni izin düzeylerini oluşturarak (veya varolan izin düzeylerini düzenleyerek), insanların sitenizle etkileşime girme biçimini de özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılar ve SharePoint grupları siteler, listeler, liste öğeleri, kitaplıklar, liste veya kitaplıklardaki klasörler ve belgeler gibi güvenilir nesnelerle ilişkilendirilir.

Yönetimi mümkün olduğunca kolay hale getirmek için işe ( Site adı Sahipleri, Site adı Üyeleri ve Site adı Ziyaretçilerinden oluşan) standart SharePoint gruplarını kullanarak ve site düzeyinde izin atayarak başlayın. Kullanıcılarınızın gerçekleştirebileceği eylemler üzerinde daha sıkı denetim sağlamanız gerektiğinde ek SharePoint grupları ve izin düzeyleri oluşturabilirsiniz Daha da güvenli olması gereken gizli veriler içeren belirli listeler, kitaplıklar, liste veya kitaplık içindeki klasörler, liste öğeleri veya belge varsa, belirli bir SharePoint grubuna veya tek bir kullanıcıya izin vermek için ayrıntılı izinler kullanabilirsiniz. ancak ayrıntılı izinleri yönetmenin çok zaman alan bir görev olabileceğini unutmayın.

Gönderildi : 18/02/2010 17:38

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

copy / paste tarzı yardım yerine soruna odaklanmak bilgimizi paylaşmak yerinde olacaktır soruma cvp bu değil. Sanırım yanlışlıkla kopyala yapıştır yaptınız.

Gönderildi : 18/02/2010 18:00

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

ayarlar kısmında kimin hangi tasklara müdahele edebileceği seçilebiliyor. Herkes kendi taskını görsün ve yetkilerine müdahale etsin gibi

Gönderildi : 18/02/2010 18:33

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet emre bey o kısmı kullanarak kişilerin kendilerine ait tasklarını görmesini sağladım fakat yöneticide sorun oluyor. Örnek vermek gerekirse kişi kendine görev yazdığında bunu yönetici göremiyor. Çünki ayarlar kısmında kendi öğelerini okusunu işaretlediğim için.

Gönderildi : 18/02/2010 18:52

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

o zaman sharepoint designer ile bir custom view oluşturabilirsiniz.

Gönderildi : 18/02/2010 21:20

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

tamam teşekkür ederim designerdan başka çözüm kalmadı sanırım yapacak bir şey yok

Gönderildi : 19/02/2010 02:35

Paylaş: