Forum

Create Site Collect...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Create Site Collection üzerinden oluşturulan sitenin açılamaması

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
341 Görüntüleme
(@YektaBalca)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

"Create site colection" üzerinden ilgili site tanımlaması ve kullanıcı tanımlaması (domainname\kullanıcı) yapıldıktan ve başarılı bir şekilde site sayfasının oluştuğunuı belirtmesine rağmen ilgili sayfayı açamıyorum.

Hata mesajı olarak;

"Another site already
exists at http://pcoyt244:1000/sites/a. Delete this site before
attempting to create a new site with the same URL, choose a new URL, or
create a new inclusion at the path you originally specified.

Troubleshoot issues with Windows SharePoint Services "   sistem vermekte.

İnternette yaptığım araştırmada "local security settings" ile ilgili olduğunu öğredim. Fakat nasıl bir ayarlama yapılacağını bilmiyorum. Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler

Gönderildi : 18/02/2010 16:05

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Aynı port üzerine 2 veya üzeri site tanımlayamassınız. Ayrı portlara veya header isimlerini değiştirin.

Gönderildi : 18/02/2010 18:29

(@YektaBalca)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevap yazdığınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Kurulumunu aşaması ve ilgili service ler çalıştırıldıktan sonra daha ilk olarak "create new web application" işlemini gerçekleştiriyorum. Sistemin oluşturduğu port numarasına hiç dokunmuyorum. Applcation created başarılı olduktan sonra takiben "create site collection" butonunu kullanarak ilgili düzenleme ekranını açıyorum. Burada yaptığım sadece "web application" bir tane yaratıldığı sadece ilgili application geliyor. Başlık ve açıklama kısımlarına birşeyler yazıyorum. URL kısmına adrese ek bilgi yazıyorum. Primary site collection alanına domain\kullanıcı adı yazıyorum. tamam dediğimde işlemin başarılı olarak gerçekleştiği iletiliyor.

Adres bilgisin browser üzerine yazdığımda hatayı veriyor, sanırsam göremediğim ve anlayamadığım bir kör nokta oluştu, zahmet olmazsa biraz daha açık yazabilir misiniz?

çok teşekkür ederim

Gönderildi : 18/02/2010 18:59

(@YektaBalca)
Active Member
Konu başlatıcı

İlgili hata mesajına ek olarak şu mesajı vermeye başladı;

----------------------------

An unexpected error has occurred.

Web Parts Maintenance Page: If you have permission, you can use this page to temporarily close Web
Parts or remove personal settings. For more information, contact your
site administrator.

Troubleshoot issues with Windows SharePoint Services

------------------------------

Gönderildi : 18/02/2010 19:28

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Bence hepsini kaldırın. Temiz bir şekilde tekrar farklı portlarda sitelerinizi oluşturun.

Gönderildi : 19/02/2010 18:33

Paylaş: