Forum

Microsoft Sertifika...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Sertifika IT Hk.

14 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
2,278 Görüntüleme
(@BaranDor)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Ben Microsoft IT Serfikası Almak istiyorum. Genel Olarak bilgi aldım.

Microsoft
Technology Associate (MTA)

1-     349 – Windows Operating System Fundamentals

2-     365 – Windows Server Administration Fundamentals

3-     366 – Networking Fundamentals

4-     367 – Security Fundamentals

MTA sertifikası için yukarıdaki 4
sınavdan bir tanesini almanız mümkündür. 

# Bu 4 Katagori'den öncelikli Sınavı geçmem gerekmekte değilmi ? Sınav Ücreti Ne kadardır ? MTA Sertifikası için  

MCSA: Windows Server 2012

1
- 410 – Installing and Configuring Windows Server 2012

2
- 411 – Administering Windows Server 2012

3
- 412 – Configuring Advanced Windows Server 2012 Services

MSCA sertifikası için MTA
sertifikanız bulunmalı ve yukarıdaki 3 sınavıda almanız gerekmektedir.

# MSCA ve MTA Sertifika'larını almam yeterlimi ? 

# Sınav Ücretli ve Sorular Kaç Soru ve İngilizce mi ? 

Saygılarımla Baran Dor 

Gönderildi : 29/01/2014 01:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

bence boşuna para vermeyin. gerek yok sertifikalara...

Gönderildi : 29/01/2014 01:56

(@BaranDor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Neden Acaba ? Ben Ögrenmek istiyorum. Şuanda kdr Kaspersky Katılım ve Kurumsal Satış Sertifikam var. 

Gönderildi : 29/01/2014 02:01

(@BaranDor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Güncel ve Konum Aktiftir.

Gönderildi : 29/01/2014 16:15

(@huseyingunaydin)
Gönderiler: 6
Active Member

Aynen bende almak istiyorum nasıl oluyor bu iş bilen var mı aceba?

Gönderildi : 29/01/2014 17:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

öğrenmek illa da sertifika ile olmuyor arkadaşlar. sertifika almak bu işi bildiğiniz anlamına gelmiyor. sertifika sadece etiket olur eğer işi bilmiyorsanız o sertifika da bir işe yaramaz hatta canınız sıkılır.

o yüzden eğitim alın ama sertifika şart değil. her sınav 100$ sanırım ve 7-8 tane sınava gireceksiniz. bence o para ile başka bir eğitim alın daha mantıklı. 

Gönderildi : 29/01/2014 19:46

(@RamazanBURCAKBAS)
Gönderiler: 117
Estimable Member

merhabalar

öğrenmek illa da sertifika ile olmuyor arkadaşlar. sertifika almak bu işi bildiğiniz anlamına gelmiyor. sertifika sadece etiket olur eğer işi bilmiyorsanız o sertifika da bir işe yaramaz hatta canınız sıkılır.

o yüzden eğitim alın ama sertifika şart değil. her sınav 100$ sanırım ve 7-8 tane sınava gireceksiniz. bence o para ile başka bir eğitim alın daha mantıklı. 

Hocam Süper cevap. Tebrikler.. 

Gönderildi : 29/01/2014 21:45

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Hocam 

Mvp olduktan sonra siz şöyle demişsiniz

"Bundan sonraki süreçte de biz yine burada olacağız ve bizlerle birlikte bu yolda yürüyen bütün arkadaşlarımıza yardımcı olmaya onların destekçisi ve yanlarında olmaya devam edeceğiz."

ancak hocam araba kullanmayı bilen kişilerin ehliyete ihtiyacı olmaması gibi birşey bu bence, ehliyet araba kullanmaz bu doğrudur ancak bir "IT" de ne biliyorumu ancak bu sertifikasyon ile kanıtlayabilir kendini geliştirir geliştirmez o ayrı...

Eğer sertifikaları boşa para olarak görüyorsanız. Bunu bir yardımınız olarak görüyor ve boşa para harcamamayı düşünüyorum... 

Gönderildi : 30/01/2014 14:29

(@BaranDor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Merhaba ;

anladımda bana ileride lagzım olan Setifikalar bunlar Örneğin: bi Devlet dairesinde Bilgi işlem Sistem Uzmanı Gereken Sertifika bunlar gerektiriyor.Ben ileri yönelik düşünüyorum.  

Cisco Citrix, Cyberroam Firewall Eğitimi mi alayım Onun yerine ? 

Gönderildi : 31/01/2014 13:54

(@BaranDor)
Eminent Member

(@BURAKCiFTCi)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhabalar,

Yukarıda verilen linkleri incelediğimiz zaman Microsoft tarafında epey bir değişiklik yapılmış  gözüküyor. Çoğu kavramlar değişmiş veya kaldırılmış gözükmektedir. Baran beyin sormuş olduğu soruya bir nebze yardımcı olmasını umuyorum hatalıysam düzeltiniz lütfen çünkü bende eğitim + sertifika almak istiyorum.

Yeni kavrama göre;  

MTA - MCSA(server 2012-windows 8 )- MCSE olarak sınıflandırılmakta MCSA ola bilmek için MTA ( 349-365-366-357) başlıklarından bir tanesi alınarak bir üst seviyeye geçiliyor ve MCSA oluyorsunuz.MCSE ola bilmek için MCSA (410-411-412 isteğe göre 687-688) başlıklarındaki sertifikalar alınarak bir üst seviyeye geçiliyor ve MCSE oluyorsunuz

Gönderildi : 09/02/2014 02:01

(@AbdullahBiLiK)
Gönderiler: 4
New Member

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/03/2014 00:51

(@muratyuksel)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba

2011 yılında mcpd için girmiş olduğum sınavlar aşağıdaki şekilde 

fakat VS 2013 veya 2015 için bu sertifikaları yeniletmem gereklimidir.

mcpd.microsoft.com sitesinde suanda halen daha aktif görünmekte fakat son tarih nedir bilgisi verilmemekte 

ben bu sınavların Upgrade sınav kodlarını bulamadım VS 2013 veya 2015 için 

aynı şekilde 

2013 için aşağıdaki sınavları buldum  upgrade sınavlarını bulamazsam bu aşağıdakilere girmeyi dusunuyorum yardımcı olabilirmisiniz...tsk

70-480
70-481
70-482
70-483
70-484
70-485
70-486
70-487

MCPD Web 3.5 İçin;

MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework – Application Development Foundation Exam 70-536
MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework 3.5, ASP.NET Application Development Exam 70-562

MCPD Windows 3.5 İçin;

MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework – Application Development Foundation Exam 70-536
MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework 3.5 – Windows Forms Application Development Exam 70-505

MCPD E.A.D 3.5 İçin;

MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework 3.5 – Windows Forms Application Development Exam 70-505
MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework 3.5, ASP.NET Application Development Exam 70-562
MCTS Prerequisite: TS: Microsoft .NET Framework 3.5 – Windows Communication Foundation Application Development Exam 70-503
MCPD Requirement: PRO: Designing and Developing Enterprise Applications Using the Microsoft .NET Framework 3.5 Exam 70-565

Gönderildi : 23/09/2016 23:12

Paylaş: