Forum

IT konusunda sorum ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IT konusunda sorum Cisco yoksa Microsoft

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaslar.Microsoft ile Cisco sertifkalarinin farki nedir ve bunlardan hangisini onerirsiniz ben genellikle Cisco ile ilgilenirim amma Microsoft hakkinda onun sertifikalari hakkinda bilgim yok (MCTS,MCITP,MCSA,MCT,MCP) ve s. bunlar hakkinda bilgilendirirseniz iyi olur.

Gönderildi : 20/01/2014 10:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selam arkadaslar.Microsoft ile Cisco sertifkalarinin farki nedir ve bunlardan hangisini onerirsiniz ben genellikle Cisco ile ilgilenirim amma Microsoft hakkinda onun sertifikalari hakkinda bilgim yok (MCTS,MCITP,MCSA,MCT,MCP) ve s. bunlar hakkinda bilgilendirirseniz iyi olur.

İki firmanın birbirleri alanına giren çok az sayıda ürünü olduğunu ve tamamen farklı iki firma olduğunu bliyorsun değil mi ? Yani farklı derken herşeyi ile farklı birisi Router Switch üreten diğeri İşletim sistemi ( Tüm sunucu, SQL gbi yapıları buna dahil ettim 🙂 ) ve son kullanıcı çevre birimlerinden tutta cloud ve online mail hizmetleri veren bir firma :D.

Gönderildi : 20/01/2014 12:06

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Selamlar ikisi arasındaki fark için kısaca şöyle söylenebilir;

Cisco sertifikalarını alırsan Network Uzmanı olarak değerlendirilirsiniz,

MS Sertifikalarını alırsan sistem uzmanı vb olarak değerlendirilirsiniz..

Ertan hocamın da dediği gibi birbirinden tamamen farklı şeyler, o yüzden tavsiyem bu konudan önce IT sektörünün hangi alanında gelişmek istediğinize karar vermeniz olacaktır. 

Gönderildi : 20/01/2014 13:17

(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevapladiginiz icin tesekkurler

Gönderildi : 21/01/2014 21:18

Paylaş: