Forum

MICROSOFT SERTIFIKA...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MICROSOFT SERTIFIKASI

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese s.a...siteye yeni üye oldum çünkü çok feci bir durumda kaldım bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden çok saolun....

Şimdi arkadaşlar ben 2 mayıs 2008 de MCP oldum ve microsofttan gelen acces kod mcp id faln bunlarla siteye girşi yaptım...sertifika isteğinde bulundum fakat hala sertifika gelmedi...

daha sonra sırasıyla 70-270, 90,91,93 ve 98 sınavlarınıda verdim şimdide MCSA sertifikası almak için hak kazandım...

şimdi my transcript kısmında sınavlar görülüyor ve welcome kits & certificates kısmında sadece MCP için istek yapma var MCSA için yok ve orda tik atılacak yerlerde yani tik atıp Submit Request yapılacak yerler kapalı...sertifika gelmeyince 2 ay bende Microsoft a mail attım [email protected] a sonra [email protected]  a mail attım cevap olarak atılan maillerde işte "bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz sertifiklar 6-8 hafta içinde geliyor faln filan dediler " ve maillerden sonra baktım welcome kits kısmında tekrardan MCP için işlemleri yenilediler..

şimdi ise welocme kits den bakıyorum yine tik atılmıyor ve

26/7/2008 de

MCP welcome Kit ---shippend---FedEx inernational Mail server ---Not Applicable..(bu nedemek oluyor)

yazıyor...en son attığım maile cevap olarak ta (benim) MCP ID ve Access Kod gönderildi ve bunlar ile siteye giriş yapmamı istediler ? halbuki zaten ben siteye giriş yapıyorum..ilk girdiğim mail adresi ile giriş yaptığımda siteye ulaşabiliyorum tekrardan yeni bir giriş yapıcaksam bu nasıl olucak kayıtlı maillimle yapamam heralde...

ordan sertifikanın logolu fotokopisini alabilirmişim dediler...

açıkcası beklemekten bıktım bu işi nasıl halledebilirim...yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 30/07/2008 19:21

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Böyle sorunlarda genelde yardım alınıcak yer sınava girdiğiniz sınav merkezidir benimde sertifikamda sorun oluşmuştu kendileri ilgilendiler ve sertifikam geldi başvurmanızda yarar var gerçi sorun hallolmuş sertifikanız yola çıkmış gibi görünüyor ama "not applicable" ibaresini neden koymuşlar bende anlamadım .

Gönderildi : 30/07/2008 20:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

şimdi bu Not Applicable bende anlamadım dicem şimdi sınav merkezin den onaylanmamış ama alalı baya oldu tekrar benim mailimden sonra yeniledikleri içinmi sınav merkezinden onaylanması lazım çok garip bir durum...yardımmm

Gönderildi : 30/07/2008 20:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar kimsenin bir bilgisi yokmu my transcript kısmında sadece MCP lduğum görülüyor aslında MCSA da oldum ama niye orda yazmıyor ?

girdiğim sınavların ismi görülüyor bu sınavlar ile MCSA oldum ama MCSA sertifikası almaya hak kazandığım görülmüyot

Gönderildi : 30/07/2008 23:54

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

MCP site'a login olun.

View My.. -> Certification Planner bölümüne gelin.

Bu listede "Microsoft Certified System Administrator - Microsoft Windows Server 2003" sertifikasını görebiliyor musunuz?

Gönderildi : 31/07/2008 00:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ewt dostum görebiliyorum orda bir sürü sertifika ismi var ve onuda görebiliyorum ne yapmam lazım bana yazdımcı olabilirsen çok sevinicem...sınavlara parayı verdik elimizde sertifika yok

Gönderildi : 31/07/2008 01:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ewt dostum görebiliyorum orda bir sürü sertifika ismi var ve onuda görebiliyorum ne yapmam lazım bana yazdımcı olabilirsen çok sevinicem...sınavlara parayı verdik elimizde sertifika yok

slm yazılanları tam okuyamadım  sadece şunu sormak istiyorum  > Mcp sayfanıza giriş yaptıktan sonra > Program Benefits > Welcome Kits & Certificates >  Submit Reguest yaptınzmı  ??

Gönderildi : 31/07/2008 01:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

cevaplar için saolun dostlar...

ordan istekte bulunduk fakat şimdi oraya baktığımda

bu şekilde tik atılacak yerler kapalı neden dir acaba ?bu işaretlediğim yerde ne diyor bide adresimi bulamıyorlar 

Gönderildi : 31/07/2008 01:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kusura bakmayın dediğim gibi cevapları ve sorunu tam olarak okumadım

sizin sorununuza gelirsek  adresinizi güncellediniz mi ?  bu sayfa üzerinden  adresinizi güncelleyerek Save Address diyebilirisniz

bunun dışında  yukarıdada belirtildiği gibi  sınav merkezinizle görüşerek Microsoft ile iletişime geçebilirisiniz

bilginize

Gönderildi : 31/07/2008 01:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

valla dostum microsoft a mail atmaktan [:)] bittik yani artık son çare burdan bir yardım gelicek sınav merkezine 70-299 sınavı için cuma günü gidicem orayada her hafta söylüyorum ama hiç ilgilenen yok [:@]

Gönderildi : 31/07/2008 02:08

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

MCP site'a login olun.

View My.. -> Certification Planner bölümüne gelin.

Bu listede "Microsoft Certified System Administrator - Microsoft Windows Server 2003" sertifikasını görebiliyor musunuz?

Bahsettiğim yerde Microsoft Certified System Administrator - Microsoft Windows Server 2003 sertifikasını görüyorsanız, O sertifikayı henüz almamışsınız demektir.

Sertifikanın ismine tıklarsanız, hengi sınavın eksik olduğunu görebilirsiniz. 

Gönderildi : 01/08/2008 15:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dostum yardımların için çok saol....

cuma günü 70-299 u da geçtim inşallah artık sertifikalar gelir sınav merkezindeki adam hiç bişey bilmiyor My Transcript kısmında sınavların göründüğünü ama elime sertifika gelmediğini söyledim oda My Transcript de görülüyorsa eryada geç gelir dedi bakalı hayırlısı...

Gönderildi : 02/08/2008 15:15

Paylaş: