Forum

Tavsiyeniz nedir?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tavsiyeniz nedir?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@MuratKALAK)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.mcse ogrencisiyim ve sınavlara katılmaya baslamayı düşünüyorum. Xp ile ilgili sınav yerine vista sınavını vermem daha mı iyi olur? Bunun yanında ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz? Bu egitimden sonra hangi egitime yönelmeliyim? İleri seviyede ingilizce biliyorum nerden tutsam sorun olmaz diye düşünüyorum ama hangisinde daha iyi kariyer yaparım? Database Admin düşünüyorum ve programlama düşünmüyorum.Bu konuda da fikrinizi söylerseniz çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 25/07/2008 03:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelile xp sınavına girmenize gerek yok artık vista ile başlayabilirsiniz.

mcse olduktan sonra network alanına yönelebilirsiniz veya güvenlik ...

network için cisco , güvenlik için ceh düşünülebilir  , ancak ing olduğu için storage , san nas yani sunucu ürünleri , juniper checkpoint gibi piyasa lideri diğer ürünler de olabilir ...

bence siz tam olarak ne yapmak istediğinize karar verirseniz yonendirmek daha iyi olur .

IT koordinatörü , network uzmanı ,güvenlik uzmanı , eğitmen , danışman , pre sale vs vs..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2008 06:30

(@MuratKALAK)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Network uzmanlığı düşünüyorum. Cisco üzerine mi devam etmeliyim?

Gönderildi : 25/07/2008 16:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

microsoft ve cisco alanında ilerleyebilirsiniz.

ancak kendiniz diğer yapılardan da uzaklaştırmayın. çünkü bir pozisyonda çalışırken piyasada veya herhangi bir firmada IT sorumlusu bile olsanız mutlaka diğer ürünlerle de karşılaşıcaksınız. dolayısı ile microsoft ve cisco ile ilerlerken diğerlerini de kısmen kendiniz inceleyin.

başarılar

Gönderildi : 28/07/2008 17:10

Paylaş: