Forum

DVR'ı cepten izleme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DVR'ı cepten izlemek

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,345 Görüntüleme
(@CihatCaliskan)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

3 gündür kafayı yemek üzereyim cep telefonundan dvr'a bağlantı kuramadım fikir yardımınıza ihtiyacım var;

Öncelikle 2 tane DVR'ım var ve Biri Neutron diğeri SPY marka,

Neutron : 9091-9092-80 portlarını

SPY :6801-6802-80 portlarını kullanıyor.

Yaptıklarım;

-Fortigate üzerinde virtual IP oluşturdum ve 9091-9092 portlarını DVR'ın ipsine yönlendirdim

-Fortigate policy oluşturdum ve wan'dan internal'e gelen Virtual IP portları policy'e ekledim.

-canyouseeme.org üzerinden dış bacak Ip ile açtığım portları test ettiğimde açık olarak görüyorum

-Neutron'un IOS için NMSS uygulamasını yükledim,

-Bağlantı türü IP/Domain seçtim

-Dış bacak IP-port- ve kullanıcı bilgilerini giriyorum ancak hiç bir şekilde dvr'a ulaşamıyorum

Kafamı karıştıran bir nokta ise iki DVR'da da 80 portu web arayüz izleme portu bu bir karışıklık yapıyor olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 26/11/2014 18:01

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Normalde network üzerinden tarayıcı ile ulaşıp kamera görüntülerine bakabiliyor musun?

Ben cep telefonu(ios) ve tabletten (android)  "superlivepro" ugulaması ile sorunsuz izleyebiliorum. Tabi dvr cihazına göre uygulama destekleyip desteklememe olayı olabilir. Bunun için diğer uygulamalara bakabilirsiniz (örn: eagle eye)

Gönderildi : 26/11/2014 18:06

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Lokal ağda IP ile ulaşabiliyorum ancak evdeki PC me remote bağlanıp dış bacak:port şeklinde erişemiyorum burada da 80 port u kafama takılıyor

Gönderildi : 26/11/2014 18:11

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

80 portunu nat yapmak için tek ip kullanabilirsin. Firewall üzerinden 1 ip ye 80 portunu yönlendirirsen ikinic 80 nolu port kullanmak için redirection yapman gerekiyor. örnein dışarıdan ipadresi:7090 yaptıında 7090 nolu portu localdeki ip için 80 nolu porta redirect etmiş olman gerekir.

Burada adım adım gitmek en mantıklısı. Önce dvr1 e 80 nolu portu yönlendir ve dışarıdan dene çlaışırsa ikinci dvr a yeni port tanımlarsın veya redirect yaparsın.

Gönderildi : 26/11/2014 18:30

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şimdi DVR'ın web port'unu değiştirdim ve 80i 199 yaptım, fortigate üzerinde de yönlendirmelerimi yapıp evdeki pc'ye bağlanıp oradan IP:199 dedim DVR web viewer geldi karşıma ama hala cep telefonunda o port üzerinden görüntü alamıyorum. Atılması gereken hangi takla kalmış olabilir?

Gönderildi : 26/11/2014 18:52

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

nmss uygulamasını bilmiyorum ama dvr ayarlarında nmss nin bağlanması için gerekli olan port değişik olabilir mi? şu anda siz web yayını portunu kullanabiliyorsunuz sorunsuz.

Bana kalırsa dvr üzerindeki port ayarlarını gözden geçirip ikinci bir port var mı cihazda ona bakın. 

Gönderildi : 26/11/2014 19:07

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Emrah bey bu kadar çabuk dönüş ve alakanıza teşekkür ederim öncelikle. Evet DVR üzerinde 80-9091-9092 portları var ve bu portlara erişim veriyor, şimdi neutron ile irtibata geçicem 🙂

Gönderildi : 26/11/2014 19:20

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

Rica ederim.

Gönderildi : 26/11/2014 19:24

Paylaş: