Forum

fortinet mi sonicwa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortinet mi sonicwall mu?

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,136 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Juniper ssg 140 kullanıyoruz URL filtering den memnun değiliz application control zaten yok dolayisiyla cihazı değiştirmek istiyoruz.

Checkpoint ve palo alto pahalı ürünler olduğu için fortinet ve sonicwall arasında kaldık hangisini onerirsiniz?

Gönderildi : 22/11/2014 22:50

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Aktif olarak juniper,fortigate,sonicwall ve cyberoam kullaniyorum.Web filtreleme ve Application Controllerde Fortigate acik ara onde.

Gönderildi : 22/11/2014 23:37

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tanju bey, fortigate karşı genelde bir güvensizlik var sanki bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Güvenliği de ön plana koysanız sıralama sizce nasıl olur?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 24/11/2014 11:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ssg serisi zaten end of life olmuş bir ürün

fortinet vs sonicwall seçimi için benim oyum sonicwalldan yana olurdu 

fakat kullanım kolaylığı ve arayüz basitliği konusunda ise fortinet daha kullanışlı (tabii firewall için öncelik bu olmamalı elbette ) 

Gönderildi : 24/11/2014 12:56

(@anonim)
Famed Member

Açıkcası bu gune kadar ciddi bir saldırıya maruz kalmadım,kaldıysamda fark etmedım.O yuzden su veya bu dıyemem ama fortigate cıhazn loglarında clıentlara browserdan gelen attackları kestıgını goruyorum.

Gönderildi : 24/11/2014 13:43

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Vasfi bey, neye göre sonicwall diyorsunuz? Tanju bey url ve application anlamında fortigate in daha iyi olduğunu söyledi.

Bazı arkadaşlar da url tarafında sonicwall ın pek başarılı olmadığını söylüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Gönderildi : 24/11/2014 14:30

(@FaikOzcan)
Gönderiler: 3
New Member

Bu konumda benim fikrim;

araştırdığınız fwler özellikleri ve alım sonrasındaki destek taraflarına bakmanız ve tehlike tespit ve önlem alma örnek vermek gerekirse 

Google zenmate engelleme konusunda  en kısa sürede hangi fw önlem aldığı bunlar ile ilgili sizi bilgilendirdiği konusu benim için önemli.

mutlaka donanımsal özellikler üç aşağı beş yukarı aynı.

Gönderildi : 24/11/2014 14:36

(@anonim)
Famed Member

2014 Gartner

[url= http://i.hizliresim.com/kYqRAJ.pn g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/kYqRAJ.pn g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 24/11/2014 14:52

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Faik bey, yorumlarınıza göre siz yeni bir firewall almak isteseydiniz neyi tercih edersiniz?

Ayrıca Tanju bey, gartner ın raporlarına pek güvenmem açıkçası. 

Gönderildi : 24/11/2014 15:57

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba,

Benim tercihim olsa Fortigate derim. Performans acisindan daha iyi. Yonetimi kolay, internet uzerinden turkce kaynak cok. Turkiye deki referanslarida fena degil. Fortigate'i yazanlar da juniper'den ayrilmis insanlar bunuda goz ardi etmemek lazim;)

Gönderildi : 05/01/2015 03:06

(@leventciva)
Gönderiler: 1
New Member

Fortinet Fortigate 1500d yi 1ay test etme şansım oldu her açıdan memnun kaldım. Hatta checkpoint'ten  daha  kullanışlı diyebilirim 

Gönderildi : 25/01/2015 01:43

Paylaş: