Forum

Combofix deki Salit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Combofix deki Sality Tehdidi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@cemyildiz)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Öncelikle konuya şöyle giriyim antivirüs kulananan bi insanım ama 6 yıllık teknik servis tecrübemde virüsleri elle silmeye alıştım öyle combofix falan kullanmam baktığım zaman anlıyorum ama şirkette birkaç makinede sıkıntı var danışman firmadaki arkadaş combofixi dene dedi başta indirdim virüslü gözüktü sality var diye ama ısrar edince taratiyim dedim indirdim combofix çalıştı fakat şu an benm bilgisayarımda birçok dosya enfekte olmuş durumda. Yani anlıyacağınız Combofix paketinin içinde iexplore.exe ye sality bulaşmış ava giderken avlanmayın benden söylemesi ki çok lanet virüstür zamanında çok uğraştırmıştı beni. 

Gönderildi : 29/01/2013 20:14

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

çok teşekkürler bilgi için fakat bazı siteler kendi toolarını yükleyerek yeniden setup yapıyorlar bu şekilde bir şey olmuş olabilirmi hangi siteden indirdiniz program resmi sitesinden sadece buradan indirin yazan bir ibare var

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix

Gönderildi : 29/01/2013 20:55

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Ek olarak combofix çalıştırıldığında virüs programları tehdit olarak algılıyor bu yüzden virüs programlarının kapatılmasını istiyor. Combofix sürekli güncellendiği içinde öyle bir ihtimal olacağını (virüs dağıtacağını) zannetmiyorum.

Gönderildi : 30/01/2013 12:57

(@cemyildiz)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ben birebir kendi sitesinden download ettim içindeki iexplorer.exe içinde sality virüsü buldu.hadi tamam dedim olabilir eseti devre dışı bıraktım taratma yaptım fakat tarama bittikten sonra eseti açınca biçok exe dosyasına sality bulaşmıştı. ne lanet virüs olduğunu bildiğim için hemen temizledim. bilmişlik yapmak istemem ama cidden virüs konusunda ihtisas yapıcak kıvamdayım hatta bazen programsız elle siliyorum virüsleri bakınca anlayabiliyorum. bir sıkıntı var bence normal değil bu durum.

Gönderildi : 01/02/2013 12:44

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selamlar, 

Combofix bir çok yerde  hayat kurtaran bir araçtır 🙂 Sanırım bu durum size özel  bu tür araçları  daha güvenilir  kaynaklardan indirmelisiniz Antivirüs markalarının kendi tool'ları mevcut onları kullanabilirsiniz  ben genelde kaspersky tool'larını kullanıyorum aşağıdaki adreste sürekli güncellenen tool'lar var buradan takip edip kullanabilirsiniz.

http://support.kaspersky.com/viruses/utility

Sevgiler ..

Huseyin. 

Gönderildi : 01/02/2013 14:27

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhabalar ,

Öncelikle konuya şöyle giriyim antivirüs kulananan bi insanım ama 6 yıllık teknik servis tecrübemde virüsleri elle silmeye alıştım öyle combofix falan kullanmam baktığım zaman anlıyorum ama şirkette birkaç makinede sıkıntı var danışman firmadaki arkadaş combofixi dene dedi başta indirdim virüslü gözüktü sality var diye ama ısrar edince taratiyim dedim indirdim combofix çalıştı fakat şu an benm bilgisayarımda birçok dosya enfekte olmuş durumda. Yani anlıyacağınız Combofix paketinin içinde iexplore.exe ye sality bulaşmış ava giderken avlanmayın benden söylemesi ki çok lanet virüstür zamanında çok uğraştırmıştı beni. 

Bilgisayarınıza indirdiğiniz anda , ağınızda ve kendi bilgisayarınızdaki virüs , exe dosyasına hemen bulaşmıştır.Daha önce yaşamış olduğumdan söylüyorum.Kendinizde zaten söylüyorsunuz bilgisayarların sıkıntılı olduğunu.Kendi sitesinden gönül rahatlığıyla indirip kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 01/02/2013 17:06

Paylaş: