Forum

Hic Hacklendinizmi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hic Hacklendinizmi ?

92 Yazılar
55 Üyeler
0 Likes
3,796 Görüntüleme
(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

buından 4 yıl önce biri msn şifremi değiştirmiş yani hacklemiş 🙂 12 haneli idi aralarında #@ işaretleride mevcuttu helal olsun ama bir fake maille geri aldım o da ayrı bir konu 🙂

Gönderildi : 25/11/2009 19:21

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

buından 4 yıl önce biri msn şifremi değiştirmiş yani hacklemiş 🙂 12 haneli idi aralarında #@ işaretleride mevcuttu helal olsun ama bir fake maille geri aldım o da ayrı bir konu 🙂

oda güzel:)) 

Gönderildi : 02/01/2010 17:09

(@mustafabeyaz)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Arkadaşlar, 

Genel itibariyle herkes "Mustafa KASIKCI" arkadaşımızın verdiği seçenekler üzerinden (Evet, Hayır, Bilmiyorum, Asla...) gibi cevaplar vermişsiniz. Ön görülerime dayanarak bir tez yürütmem gerekirse bence cevap veren birçok arkadaş hacklendiği anlamamıştır bile.

Hack ne demek? Hacking ne demek? Lamer ne demek? Cracker ne demek? Pentester ne demek? * Bence böyle bir soru sormak yerine daha açıklayıcı (ipucu ve/veya makale) yazmak daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Gönderildi : 06/06/2011 16:19

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Makalelerimde var kardeşim, Okuyabilirsin 🙂

Burası bir forum ortamı. İnsanlar teknoloji adına herşeyi bulabilmeli robot değiliz ??

Gönderildi : 21/07/2011 17:20

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merak ediyorum,

Hiç Haclendiniz mi sorusuna, Haclendiğimi fark edebilecek kadar bilgim olsa hali hazırda haclanmezdim desem ne olur ?

Gönderildi : 11/08/2011 03:44

(@merthatipoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Hayır ama haclenmek isterdim. Nasıl birşey acaba ? Bilgisayarı ele geçirmek, siteyi çökertmek-ele geçirmek, bilgi hırsızlığı. Biraz tuhaf şeyler..

Gönderildi : 12/08/2011 21:12

(@ibrahimyaman)
Gönderiler: 107
Estimable Member

Hayır hacklenmedim ama teşebbüste bulundular sağolsun kullandığım bireysel programlar işe yarıyor galiba

Gönderildi : 24/08/2011 01:27

(@HasanDanis)
Gönderiler: 426
Honorable Member

Hiç Hacklenmedim ama Hacklemek isterdim.

Gönderildi : 03/09/2011 17:11

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Asla 🙂 Aslında biraz büyük bir laf olucak ama akıllı adam hack'lenmez..

Evet baya bir büyük laf olmuş 🙂 sizinki.

Gönderildi : 22/09/2011 12:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merak ediyorum,

Hiç Haclendiniz mi sorusuna, Haclendiğimi fark edebilecek kadar bilgim olsa hali hazırda haclanmezdim desem ne olur ?

Tam olarak verilmesi gereken cevap olur

Gönderildi : 22/09/2011 15:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hackden  kasıt nedir. Index bende yedim . Local olarak hacklenmediğimi düşünsemde illaki birileri sisteme sızıyodur. Hacklenmemek için ya fişi  çeksenizde  yine hack edeliyorsunuz.
Açıkçası akıllı adam hacklenmez , bana kimse index atamaz , 3. parti yazılımlar sağolsun gibi savunmalar ne derece doğru bilemiyorum 🙁 Hatta o kadar eminsinizki donanımınızdan  işletim sisteminizin kernelini bile siz yazdınız öyle değil mi? Bütün exploitleri , trojan , virüs vs bunların hepsini 3. parti yazılımlar ve donanımlar koruyor öyle mi ?
Dizüstü bilgisayarınızla veya  mobil cihazınızla bir  kafenin ağında sniff da mı edilmediniz? 
Türkiye' ye  adsl gelmeden önce 56 K F/Modemlerle  IRC ' den Nuke ' demi yemediniz ?
Bunlar saymakla bitmez.
Nasıl bir güvenlik duvarı arkasındasınızda , biz buna dahil olamıyoruz :S(
Ben hergün hack ediliyorum çünkü  dünyadan internete bağlıyım.
İyi korunmalar  🙂

Gönderildi : 24/09/2011 02:35

(@muratbardakci)
Gönderiler: 1
New Member

Buradaki birçok insanın aslında bu gibi konulara nekadar uzak olduğu verdiği cevaplardanda anlaşılıyor.Bugun dünyanın en büyük bilgi güvenliği şirketleri dahi hack'lenirken,sistemleri yerle bir olurken buradaki mcsa sertifikasını almış arkadaşların beni hacklemek yürek ister,yada hacklenmek salaklıktır,yada beni hacklemek sıkar falan demeleri bu işten ne kadar uzak olduklarını gözler önüne seriyor bir bakımdan.Arkadaş bu kadar bilgiliyseniz CİA'ye gidin,çünkü orası bile ben hacklenmem demiyor,siz onlardan daha bilgiliyseniz gidip orada çok harika bir maaşla işe koyulabilirsiniz.Bu sözler aslında ne kadar bilgisiz olduğumuzuda gösteriyor.Sony kırılamaz dediği sistemini 18 yaşındaki bir çocuk tarafından kolayca kırılabiliyorsa,Google'ın güvenlik yazılımı olan sandbox'u hackleyene para ödülü denilip yarın saat içinde hacklenebiliniyorsa buradaki ccna sertifikalı arkadaşlar kim oluyorda hacklenmiyor bende bunu anlamadım:) At yalanı yemeyeni ......   :)))

Gönderildi : 01/07/2012 17:43

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Buradaki birçok insanın aslında bu gibi konulara nekadar uzak olduğu verdiği cevaplardanda anlaşılıyor.Bugun dünyanın en büyük bilgi güvenliği şirketleri dahi hack'lenirken,sistemleri yerle bir olurken buradaki mcsa sertifikasını almış arkadaşların beni hacklemek yürek ister,yada hacklenmek salaklıktır,yada beni hacklemek sıkar falan demeleri bu işten ne kadar uzak olduklarını gözler önüne seriyor bir bakımdan.Arkadaş bu kadar bilgiliyseniz CİA'ye gidin,çünkü orası bile ben hacklenmem demiyor,siz onlardan daha bilgiliyseniz gidip orada çok harika bir maaşla işe koyulabilirsiniz.Bu sözler aslında ne kadar bilgisiz olduğumuzuda gösteriyor.Sony kırılamaz dediği sistemini 18 yaşındaki bir çocuk tarafından kolayca kırılabiliyorsa,Google'ın güvenlik yazılımı olan sandbox'u hackleyene para ödülü denilip yarın saat içinde hacklenebiliniyorsa buradaki ccna sertifikalı arkadaşlar kim oluyorda hacklenmiyor bende bunu anlamadım:) At yalanı yemeyeni ......   :)))

Hacklenen fark etmeyebilir zaten birde bu tarafı var. 

İlk mesajınızı buraya yazmanız güzel, konu başlığının etkileyici olduğunu gördük 🙂 

Gönderildi : 01/07/2012 21:41

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

aslında hack'lenmek bir noktada iyi bir nokta da kötü olurdu. microsoft güvenlik yazılımlarını kullanmaktayım ki hacklenir'sek açığımızı bulurduk 🙂

Gönderildi : 04/07/2012 19:47

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Merak ettim dava da açılmış sonuçlanabildi mi?

Gönderildi : 29/08/2012 12:24

(@merthatipoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Bu yüzden suçlanmak çok saçma binlerce aynı nickli kullanıcı olabiliyor.

Gönderildi : 01/09/2012 07:09

(@ufukarslan)
Gönderiler: 24
Eminent Member

1998 den beri sadece iki kere hacklendim.

1. Bir firmanın ücretsiz hosting hizmetine inandım ve domainimi firmanın ns'ına yönlendirdim. Yarın bir baktım haclenmiş index vardı sitemde. Çok sinirlendim bu duruma, aynı sunucudaki beni hackleyen grubun kullanıcısına sıçradım bende lamer grubunun sitesini hackledim.Adamlar hacklendikten sonra siteyi kapatıp başka uzmanlıklara yöneldiler.
  2. Çok güvendiğim birisinden undetect edilmiş trojan serverı yedim. Bunu yapan kişinin tüm bilgilerinide buldum şimdilik beklemedeyim.

Gönderildi : 23/12/2012 03:26

(@AkinDemircan)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Daha gençken şahsıma ait bir forum sitesi vardı. Normal düzeyde kullanıcı olan bir yöneticimizin hotmail hesabını ele geçirdiler. (o zamanlar bu çok modaydı microsoft açığı kapadı ama çok kişinin canı yandı). O hotmail hesabı forum sitesindeki hesapta tanımlı olduğundan şirfe sıfırlama yöntemiyle forumdaki hesabı da ele geçirildi tüm konuları sildi portalada koca puntolarla yazılar yazıp bıraktılar 48 saat geriye dönmek zorunda kalmıştık ama bu iyi tecrübe oldu. Daha sonra bu ultra hacker arkadaşımızın sitesi basit bir Denyo isimli programla veritabanı şişirildi en son sunucularını 1 gün kapatmak zorunda kaldılar. Başkasına zarar vereceğine kendini korumayı öğren değilmi ? Sonra tabi hakaretler falan derken ozamanlar istanbulda yaşıyordum babamın işi nedeniyle izmire yerleştik internet ortamında yakınında ama bu adamı sevmeyen kişilerden de aldığımız bilgilerle (bir sitede banka dekontu paylaşmış kendisi burada açığı verdi.) Apartmanın kapısına kadar evini buldum daha sonra bir mesaj bir daha göremedim kendisini 🙂 amacımızı gidip ağzını burnunu kırmak değildi tabi ama bu korku sitesini hack sitesi dışında başka yönlere itmeyi sağladı adam oldu. 🙂

Gönderildi : 24/12/2012 21:27

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

hacklendim de hackledim de 🙂 hacklendim twitter şifrem nasıl çalındıysa öyle geri aldım:)

Gönderildi : 22/09/2013 21:44

Sayfa 4 / 5
Paylaş: