Forum

Hic Hacklendinizmi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hic Hacklendinizmi ?

92 Yazılar
55 Üyeler
0 Likes
3,810 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Evet

Web sayfasındaki bir sql açığı sebebiyle.

Gönderildi : 14/03/2009 14:00

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Uğur Bey hiç hacklendinizmi ibaresinden çok konuyu bir bütün olarak ele almak önemlidir bunu unutmayın [;)]

Siz bir idda ortaya attınız (Kabloyu çekme olayı ile ilgili) bende elimden geldiğince hem arkadaşlarımıza hemde size bu iddanın geçersiz oldugunu anlatmaya çalıştım ve biraz pratik bilgiler verdim zamanım yoktu fazla yazamadım o yüzden tam anlamı ile anlatamamış olabilirim veya anlamamış olabilirsiniz.Saygılarımla

hack olayı, aslında crash olayı onur beyin dediği gibi, resmin bütününü görmekten geçer. bence bu olayın insanın başına gelmesi yada gelmemesi yani evet yada hayır demek çok da anlamlı değil. açılan konuya yazık olur düşüncesindeyim.

uğur hocamızın dediği şekilde düşünüldüğünde yani, " Kabloyu çekme olayı" bu olayın dışına çıkıp, servisi durdurmak değil midir? peki amaç servisi devam ettirmek ise, uğur hocamın dedikleri ne yazıkki anlamsız kalıyor. mesela siz banka veya medya sektörünü ele alınız. onlar bir iki saat fişlerini çekseler ne olur? çok şey olur.. hem aldığınız bir DDoS atağı siz fişini çekip tekrar fişiniz taktığınızda, göreceksiniz ki saldırı devam ediyor... amaç bellidir.... verdiğiniz SERVİSİ, hizmeti durdurmaktır..

değerli arkadaşlarımıza saygılar, güzel ve zevkli çalışmalar.

Sözden cayan biri değilim Sait Bey ama; bir önceki yazımlarımda espri mayetli bir yazım olduğu belirtmiştim.

Saldırı senaryolarına karşılık gelebilecek güvenlik önlemleriyle yola devam diyelim;) Onur'un dediği gibi konuyu sadece başlık olarak ele aldığımızda biraz daha detaylarına girmek gerekebiliyor bazen ..

Saldırılar bizi yıldıramaz diyelim:)

Gönderildi : 15/03/2009 19:22

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Maşallah bu konuda bayağı bir almış yürümüş 🙂 kilit vurma zamanı gelmedi acaba 🙂

Saygılar,

Gönderildi : 15/03/2009 23:44

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

Uğur Bey hiç hacklendinizmi ibaresinden çok konuyu bir bütün olarak ele almak önemlidir bunu unutmayın [;)]

Siz bir idda ortaya attınız (Kabloyu çekme olayı ile ilgili) bende elimden geldiğince hem arkadaşlarımıza hemde size bu iddanın geçersiz oldugunu anlatmaya çalıştım ve biraz pratik bilgiler verdim zamanım yoktu fazla yazamadım o yüzden tam anlamı ile anlatamamış olabilirim veya anlamamış olabilirsiniz.Saygılarımla

hack olayı, aslında crash olayı onur beyin dediği gibi, resmin bütününü görmekten geçer. bence bu olayın insanın başına gelmesi yada gelmemesi yani evet yada hayır demek çok da anlamlı değil. açılan konuya yazık olur düşüncesindeyim.

uğur hocamızın dediği şekilde düşünüldüğünde yani, " Kabloyu çekme olayı" bu olayın dışına çıkıp, servisi durdurmak değil midir? peki amaç servisi devam ettirmek ise, uğur hocamın dedikleri ne yazıkki anlamsız kalıyor. mesela siz banka veya medya sektörünü ele alınız. onlar bir iki saat fişlerini çekseler ne olur? çok şey olur.. hem aldığınız bir DDoS atağı siz fişini çekip tekrar fişiniz taktığınızda, göreceksiniz ki saldırı devam ediyor... amaç bellidir.... verdiğiniz SERVİSİ, hizmeti durdurmaktır..

değerli arkadaşlarımıza saygılar, güzel ve zevkli çalışmalar.

Sözden cayan biri değilim Sait Bey ama; bir önceki yazımlarımda espri mayetli bir yazım olduğu belirtmiştim.

Saldırı senaryolarına karşılık gelebilecek güvenlik önlemleriyle yola devam diyelim;) Onur'un dediği gibi konuyu sadece başlık olarak ele aldığımızda biraz daha detaylarına girmek gerekebiliyor bazen ..

Saldırılar bizi yıldıramaz diyelim:)

Evet Uğur Bey,Saldırılar bizi yıldıramaz diyelim. ve yine dediğiniz gibi, önlemlerimizi de ele alalım... kabloları takarak 🙂 [Y]

Gönderildi : 17/03/2009 00:45

(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Hayır...Unutmayalımki en baba firewall cihazları bile aşılabiliyor....Yeterki wan bacağından biri internet bağlı  olsun :)))

Gönderildi : 21/03/2009 16:19

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

Hayır...Unutmayalımki en baba firewall cihazları bile aşılabiliyor....Yeterki wan bacağından biri internet bağlı  olsun :)))

en baba firewall cihazları neden aşılır iyi düşünmek gerek.. eğer firewall unuz default olarak ayarlanırsa, yani siz olduğu gibi kullanırsanız, gayet normal... bu durumda aşılmayacak, sızılmayacak "duvar"  kalmaz..

Gönderildi : 24/03/2009 02:47

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Hacklendiğini bilenler şanslı olanlardır.

Gönderildi : 24/03/2009 02:58

RMSs
(@RMSs)
Gönderiler: 4
Active Member

Güzelmiş:):)  Çok şanssız insan var bu ülkede.

Gönderildi : 25/03/2009 04:35

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

valalhi içeriği anlamadım ama.bir defa msn hacklendi[:D]

Gönderildi : 01/06/2009 16:18

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Hocam noktayı koymuş daha ne konuşuyoruz:)

Gönderildi : 17/06/2009 17:19

(@SerhatSogut)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Hayır daha kısmet olmadı..

Gönderildi : 17/06/2009 17:39

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Maşallah bu konuda bayağı bir almış yürümüş 🙂 kilit vurma zamanı gelmedi acaba 🙂

Saygılar,

Amacımız forum ortamında farklı fikirleri buluşturmak ve bilgilendirmektir.

Kilit vurma zamanı gelmedi 🙂

Gönderildi : 24/06/2009 14:12

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Saygılar,

Amacımız forum ortamında farklı fikirleri buluşturmak ve bilgilendirmektir.

Kilit vurma zamanı gelmedi 🙂

Postu ciddi algıladın herhalde Mustafa,

🙂

Gönderildi : 24/06/2009 14:25

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Yok genel anlamda bilgilendirme yaptım 😉

Gönderildi : 25/06/2009 14:11

(@SuleymanUZUN)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Asla 🙂 Aslında biraz büyük bir laf olucak ama akıllı adam hack'lenmez..

akıl akıldan üstündür kardeşim... yani akıllı adamı daha akıllı adam hackler! yanlış anlama lütfen. sadece düşmanı küçümsememek gerektiğini vurgulamak istedim.

"Hic Hacklendinizmi ?" sorusunu "bilmiyorum" şeklinde cevaplıyorum çünkü genelde hırsızlar evden çıkarken ev adreslerini duvara sprey boyayla yazmazlar.

Gönderildi : 07/11/2009 17:02

(@SuleymanUZUN)
Gönderiler: 24
Eminent Member

. (NOKTA!!!)

bu cümleyi çok sevdim. bravo hocam

Gönderildi : 07/11/2009 17:13

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Hiç hacklenmedim.Bağlı olduğum takım ile birçok servera ve bir çok toplu index atmışlığımız vardır ancak başıma hiçbir talihsiz olay gelmedi şükürler olsun.Ama bu gelmeyecek değildir.

En korunaklı sistemler bile Hacklenmeye açıktır.Kesinlikle bir açık kapı bulunur..Önemli olan hedefin çok iyi bir şekilde araştırılması bence.

Gönderildi : 08/11/2009 03:47

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

şükürler olsun daha hacklenmedim, umarım hack piyangosu beni vurmaz 😀

hacklenmek kişisel kanatimce hatalar veya yanlış tercihler sonucu ortaya cıkan bir olumsuzluktur.

Sonuçta pc ler insanların emrine amade bir yapı ve ne derse onu yapar,  hatalı bir işlemide engelemez ve buna izin verir, insan ogluda hata yapabilir ve sonuç olarak hacklenir.

buna gayet normal bakmak gerekir diye düşünüyorum.

Kesinlikle Hacklenmem diyenler, benim sistemim down olmaz diyenler 1milyon botnet e sahip bir yapının karşısında nasıl durabilecekleri konusunda bir fikirleri var mı?

Gönderildi : 19/11/2009 02:42

(@alperbatuk)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Hiçbir Sistem %100 güvenli değildir.Bazen ufacık bir açık kırılması çok zor bir açık olarak gözükebilir.

Olaya bakış açısı da önemlidir.

CEH....  [I]

Gönderildi : 25/11/2009 05:15

Sayfa 3 / 5
Paylaş: