Forum

Virtualbox güncelle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Virtualbox güncelleme durumu

4 Yazılar
3 Üyeler
2 Reactions
110 Görüntüleme
(@celalbilge)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni başladığım firmada önceki destek uzmanı arkadaş sanal bir sunucuda ( Server 2022 Standart ) VirtualBox üzerinde 15 Makina kurmuş. İçeriğinde xp , windoıws 7 , win 10 , red Hat 5.x , Server 2019 gibi makinalar var. 

Konuya hakim olamadığım için sizlerden yardım, fikir, yönlendirme almak istiyorum.

1.Sorun şuan Virtualbox'ta cihazlar üzerinde Göster butonu çalışmıyor.

2. Karma bir yapı olduğu içn virtualbox 'a güncelleme yapmak istedim ama kurulumda tüm ağ ayarları sıfırlanır diyor. ( Böyle birşey yapmam imkansız ). Cihazlar sorun yaşandığında kapat, aç şeklinde ilerliyorum.

Taşıma işlemini yapmadan önce Virtualbox'u güncellediğimde ağ ayarları sıfırlanır mı , bu durumlar karşılaşan var mı

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2024 19:58
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33072
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, virtualbox uzmanlık alanım değil ama update sırasında bir kaç kez network kesilebilir gibi bir şey diyordu, yani ayarları resetlemiyor, bir nevi makinelerde kesinti olur diye uyarıyor. Zaten Virtual box yüklü makinenin imajını al, sonra güncelle, muhtemel sorun yaşamazsın.

Diğer sorularını bilmiyorum VB dediğim gibi hiç tecrübe ettiğim bir şey değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2024 21:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4391
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/sanallatrma_teknolojileri-4/virtualbox-7-0-8-r156879-goster-butonu-calismamasi/#post-580842

Dejavu mu yaşıyorum acaba dedim 🙂 aynı soruyu 2 ay önce de sormuştunuz. O gün Hakan abinin önerdiği asıl yapmanız gereken başka platforma taşıma işlemine de girişmediniz anlaşılan. Ben olsam düzgün çalışmayan vbox'ı update etmeye girişmezdim. Düzgün çalışmayan nic'leriyle iyice bozulduğunu yaşadım daha önce.
Bugün ki Hakan abinin önerisine ek sizin finalde yapmanız gereken yönetebileceğiniz doğru bir platforma vm'leri migrate etmek, uzun vade çözümü kazanmak ancak öncesinde araştırarak, testler yaparak doğru migration yöntemlerini öğrenmeniz gerekir. Migration da bazı şeyler değişir sizin uygulamalarınızı etkileyip etkilemediğini çözmeniz gerekir.
Yada deneyiminiz eksik kurumu riske sokmayıp konuşun bu işi uzman bir firmaya verin yapsınlar siz de gözlemci olarak öğrenmiş olun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2024 21:44

(@celalbilge)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaaba tekrardan ilginiz için çok teşekkür ederim, Hakan Bey’in önceden verdiği yanıtı denedim ama sistemler o kadar sıkıntılı ki bir problemle karşılaştım.İlk işim sistemlere erişebildiğimde taşıma olacak.

Virtualbox’a güncelleme yapmadan python istediğini gördüm, onuda kurdum ama powershell komutlarında da bu sefer hatalar aldım. Birçok platformda ki işlemleri adım adın yapmama rağmen. ( SSL Hataları )

ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim, buradan sonuçları paylaşacağım.

🙏🏻🙏🏻

i

Bu ileti 3 hafta önce Celal Bilge tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/05/2024 00:03

Paylaş: