Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] VirtualBox 7.0.8 r156879 - Göster Butonu çalışmaması

4 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
136 Görüntüleme
(@celalbilge)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yeni başladığım firmada önceki destek uzmanı arkadaş sanal bir sunucuda ( Server 2022 Standart ) VirtualBox üzerinde 15 Makina kurmuş. İçeriğinde xp , windoıws 7 , win 10 , red Hat 5.x , Server 2019 gibi makinalar var. 

Konuya hakim olamadığım için sizlerden yardım, fikir, yönlendirme almak istiyorum.

1.Sorun şuan Virtualbox'ta cihazlar üzerinde Göster butonu çalışmıyor.

2. Karma bir yapı olduğu içn virtualbox 'a güncelleme yapmak istedim ama kurulumda tüm ağ ayarları sıfırlanır diyor. ( Böyle birşey yapmam imkansız ). Cihazlar sorun yaşandığında kapat, aç şeklinde ilerliyorum.

3. Yöneticim bir sunucu ayarlayalım oraya Hyper V ayarlar cihazları taşıyabilirsen taşı dedi.

Durumla ilgili olarak yardım, fikir ve önerilerinizi rica etmekteyim.

Teşekkürler. 

Virtualb

Gönderildi : 28/03/2024 17:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, kurumsal bir ürün olmadığı için bu tür sorunlar yaşıyor olmanız muhtemel. Hyper-V veya Vmware gibi bir platform' a geçmeniz doğru karar. Bence hiç mevcut sistem için iyileştirme yapmak yerine taşıma işlemini yapın. Bu konuda pek çok makale var. Önce tabi düzgün bir hyper-v ortamı kurun, sanal switch ayarlarını, disk ayarlarını güzelce yapın, sonra export, import yöntemi ile makineleri taşıyın, ancak eski makineleri hemen silmeyin çünkü malum sanallaştırma katmanı değişeceği için aslında makine convert olacaktır, ondan bazı işletim sistemleri mavi ekran verebilir. Bir kaç gün sorunsuz çalıştığından emin olduktan sonra eski sistemin full bir yedeğini alıp kapatıp silebilirsiniz.

Migrating Virtual box VM to Hyper-V | by Balkrishan Nagpal | Medium

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2024 19:01
Celal Bilge reacted

(@celalbilge)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner 

İlginiz ve iletişimiz için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/04/2024 09:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2024 21:18

Paylaş: