Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Storage yedekliliği

3 Yazılar
2 Üyeler
1 Reactions
272 Görüntüleme
 inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar , 4 tane hosttan oluşan vsphere 8.cluster yapımızda 80 tb lik storagemiz bulunmakta.Tam yedeklilik olması adına elimdeki 40tb lık 2.storage ye çok kritik hostlarımın sync olmasını istiyorum.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Datastore cluster mimarisi benim isteğimi karşılar mı sizce ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/06/2024 18:05

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1941
VMware Guru

Gönderen: @tamer-inci

Merhabalar , 4 tane hosttan oluşan vsphere 8.cluster yapımızda 80 tb lik storagemiz bulunmakta.Tam yedeklilik olması adına elimdeki 40tb lık 2.storage ye çok kritik hostlarımın sync olmasını istiyorum.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Datastore cluster mimarisi benim isteğimi karşılar mı sizce ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Datastore cluster sizin ihtiyacınızı karşılamaz. Sizin için veri yedekliliği önemli ise şunu yapabilirsiniz. 40tb storage'ı esxi host'lara tanıtır üzerine verilerinizi atarsınız. Diğer storage'ı ise replikasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

VMware üzerindeki datastore/storage cluster daha farklı bir amaca hizmet etmektedir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 09/06/2024 18:08
Hakan Uzuner reacted

inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

@tayfundeger Hocam aslında eski hostumuz yok 4 adet hostumuz var bu hostla 80 tblik storage üzerinde çalışıyor. 40 tb lik ikinci storage ye belirlediğim hostlara anlık yedeklemelerini istiyorum.San sw üzerinden hostlar 40 ve 80 lik sotrageleri görebiliyorlar.

Gönderildi : 09/06/2024 18:34

Paylaş: