Forum

Veeam Backup yedeği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veeam Backup yedeğini vmware üzerine instant recovery ile dönüş yapamıyorum.

6 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
1,252 Görüntüleme
(@majder)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Veeam Backup ile alınmış Hyper-V yedeğimi yeni kurduğum ESXI sunucusuna instant recovery işlemi ile aktarmak istiyorum. Ancak NFS Servisi ile ilgili sürekli hata alıyorum.

Denediğim çözümler;

-Firewall desteği ile birlikte port yasaklarının olmadığından emin oldum.

-VeeamBackup programında ve üzerinde kurulu olduğu pc hizmetlerinde eksik (NFS vPower NFS Servis) olmadığı ve çalışır durumda olduğunu teyit ettim.

-Vmware üzerindeki Firewall Rules bölümündeki NFS Client ve NFS41Client servisleri açık duruma getirdim. 

Hatanın detayı :

6.10.2022 09:10:30 Error Failed to publish DENEMESERVER Error: Unable to check if vPower NFS is mounted on the host 192.168.101.224

Bir veya daha fazla hata oluştu.

Failed to connect backup datastore to the ESXi host "192.168.101.224".

Failed to add NFS datastore for NFS host 'VEEAMBCK'. Failed to mount NFS volume (192.168.1.8:/VeeamBackup_VEEAMBCK). 192.168.1.8: Fault "PlatformConfigFaultFault", detail "NFS mount 192.168.1.8:/VeeamBackup_VEEAMBCK failed: Unable to connect to NFS server."
An error occurred during host configur

Gönderildi : 06/10/2022 10:24

(@majder)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu konu hakkında burada bilgi sahibi olmamasına gerçekten çok şaşırdım. 

Gönderildi : 11/10/2022 13:37

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Merhaba;

Sorunuzua cevap gelmemesinin sebebini sadece bizde aramamalısınız bence. Bilginiz olduğu üzere burası gönüllülük esasına göre cevap alabildiğiniz bir yer. Kurumsal bir yaklaşım istiyorsanız bedeli karşılığında danışmanlık alabilirsiniz. Siz sorununuz ile ilgili yeterli bilgi aktardığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak hata mesajında ESX hostunuzun "192.168.101.224" ip adresindeki datastore'a bağlantı kuramadığını görüyoruz. Bunun nedenini buradan tahmin etmemiz mümkün değil. Sizce neden bağlanmıyor olabilir?

Gönderildi : 11/10/2022 13:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Ben geçen gördüm ve tekrara düşmemek adına yazmadım belki ilgilenecek birileri çıkar düşüncesiyle. İşlemle ilgili pek fazla deneyimim yok ancak sizin yapmanız gereken en hızlı yol ticket açıp collect log'ları gönderip veeam'den yanıt almak olmalıydı çünkü verdiğiniz hata mesajı sorunu anlamak için yeterli değil log'ların incelenmesi gerekiyor hangi aşamada sorun oluştuğuyla ilgili ilgili halinde soru cevap şeklinde yürüyebilir ancak konu.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/10/2022 14:58

(@burak-marangoz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

Almış olduğunuz hataya istinaden aşağıdaki KB'yi sizler ile paylaşıyorum.

URL: https://www.veeam.com/kb1055

Lütfen buradaki adımları eksiksiz olarak kontrol edin/tekrar deneyin. Yapmış olduğunuz temel konfigürasyon nedeniyle veya repository/esxi üzerinde hatalar olabilir.

Bu nedenle aşama, aşama kontrol etmeniz gerekiyor ayrıca bu tarz durumlarda my.veeam.com adresinden ticket oluşturabilirseniz, çok hızlı yanıt alabilirsiniz.

Saygılarımla, 

Bu ileti 2 yıl önce Burak MARANGOZ tarafından düzenlendi

Gönderildi : 11/10/2022 15:09

(@majder)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sorun muhtemelen firewall'dan kaynaklanıyormuş. İşlemi ayrı lokasyonlarda yapmaya çalışıyordum, tüm cihazları aynı ip bloğuna aldığımda sorun kendiliğinden çözüldü. 

Gönderildi : 08/11/2022 16:27

Paylaş: