Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] VCenter Server Versiyon Durumu ve Memory Hatası

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
275 Görüntüleme
(@doktorteknik)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Host ESXi 8.0 kullanıyorum. VMware-VCSA-all-8.0.0-20920323.iso ile kurulmuş VMware vCenter Server kullanıyordum ve sanıyorum güncelleme yapmadığım için servisleri durdu ya da bir şekilde çöktü. Bunun host ile ilişkisini keserek ortamdan kaldırdım.

Customer Connect web sitesinden lisansımla son güncel versiyon VMware-VCSA-all-8.0.1-22088981.iso indirip tekrar kurdum. Sorunsuz kurulumu yaptım, hostu ve VM'lerimi ekledim.

vCenter Server Management ekranında anasayfada Sağlık Durumu bilgilerinin yer aldığı ekranda Memory için yetersiz uyarısı almaya başladım. (VCenter Server yetersiz ve aşırı kullanım gösterirken, VM ve Host ekranlarında durum normal görünüyor.)

1

Hatayı araştırdım - https://kb.vmware.com/s/article/83824 makalesinde önerilen yolları denedim ancak herhangi bir sonuç alamadım. Başka bir forumda bunun yazılımsal bir hata olabileceğini de okudum.

VM'lerin üzerinde Updates bölümüne baktığımda hepsi güncel görünüyordu. Fakat VCenter Server'da bir farklılık vardı.

VM Hardware Compatibility başlığı altında

On VM:ESXi 5.5 and later (Version 10)
On Host:ESXi 8.0 and later (Version 20)

olarak görünüyordu. Yeni VCenter versiyonunu kurmama rağmen vCenter Server Management - Updates ekranında kritik güncelleme gördüm ve çalıştırdım. VCenter versiyonu 8.0.2'ye yükseldi. VM ekranında, Management'ta her yerde VCenter Server versiyonunu 8.0.2 olarak görüyorum.

Ancak VM Hardware Compatibility başlığı altında bir değişiklik olmadı, sürekli %80 - %90 arasında ram kullanımı gösteriyor ve görseldeki uyarıyı vermeye devam ediyor.

VM ekranında ise VCenter tarafından 3 GB Ram kullanıldığını görüyorum. 

4

Böyle bir problem yaşayan, çözen varsa desteğinizi rica ederim.

Bu konu 7 ay önce Volkan Verdi tarafından düzenlendi

Gönderildi : 27/09/2023 09:59
Konu Etiketleri

Paylaş: