Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware üzerinde faks kartı mümkün mü

9 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar, sanal server üzerinde faks kartını kullanarak faks serveri kurabilirmiyim. faks kartı pci türünde.

Gönderildi : 20/11/2008 14:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

vmware in son surumunde com  usb gibi componentleri map edebilirsin.. kartlarinda mumkun olmasi gerekir

Gönderildi : 20/11/2008 14:38

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

fiziksel server üzerindeki kartları kullanmak mümkündür, ayrıca ben com port map ederek faks modem kullanıyorum.

Gönderildi : 20/11/2008 16:27

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Hangi üründen bahsediyoruz?

Eğer ESX Server ise COM/Serial gibi portları yönelendirebilirsiniz doğru fakat server üzerine takılacak olan kartları önce ESX Server ın tanıması lazım ki sanal makineye kullandırabilsin. Bu durumda şu anki versiyonda kart takarak bu işi yapamazsınız diye biliyorum.

Fakat bir sonraki versiyonda PCI device ları sunucuları sanal makineye yükleyerek kullandırabileceksiniz.

Gönderildi : 16/12/2008 22:29

(@RizaAcikgoz)
Gönderiler: 11
Active Member

Veserver yapılandırmasını ön bi denem amaclı vmwarede kullanmak istemiştim ve vmware sitesinde bunuda arastırdım forumlarında aldığım sonuç ise böle bir sanallaştırma olmadığı fiziksel olarak tamıtsak bile görmeytebileeği şeklinde cevaplar almıştım

Gönderildi : 30/12/2008 07:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar

HP DL 380 G5 server üzerinde GFI fax maker programı ile com porta bağlı bir fax modem i kullanmak istedik. Ancak modem bir iki sefer fax aldıktan sonra modemi aygıt olarak görmemeye başladı. server ın com porta takılan cihazları algılamamaya başladı.daha sonra servis çağrıldı ve board değişti tekrar denedik yine gördü bir müddet çalıştı ve yine görmemeye başladı...işin garip tarafı modem farklı bir makinede çalışabiliyor yani modem de sorun yok ayrıca modemi bu server üzerinde windows fax ile de kullanabiliyorduk, fakat GFI ile kullanmayı denediğimizde com portu bozuyormu ne anlamadım...servis ESX in kullandığı driver lar ile windowsun kullanmak istediği driverlar arasında uyumsuzluk olabileceğini söyledi ama nasıl oluyorsa windows fax çalışabiliyor.

yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Gönderildi : 30/12/2008 22:40

(@mecityondem)
Gönderiler: 2
New Member

VMware üzerinde faks kartı çalışmaz.

Gönderildi : 03/01/2009 08:26

(@ahmetbardakci)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Selamlar

Türkiye'ye yeni giriş yapacak bir firma var sanal bir yazılım üzerinden fax alıp gönderiyor fakat yasalar gereği şu an alım yapamıyor. vm de bu kesın cozum olur bence fırma bılgılerı ve konu detaylarını edınınce bılgı verecegım tekrar  

Gönderildi : 02/06/2010 21:31

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

ıbm sunucumuz var  com1 gırısı var  modemı takıyorum ama sana suncuular algılamıyor

exs 4.1 kurulu sıstemde nasıl yapa biliriz 

Gönderildi : 30/09/2010 11:22

Paylaş: