Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ncomputing'de video oynatırken kasıyor uygun pc yada alternatif bir çözüm ?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
954 Görüntüleme
(@eymengokalp)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir sorunum var.
10 adet Ncomputing 10 ekran bağlı bu ekranlarda sadece video izleniyor. Oyun web browser falan çalışmıyıor sadece video izleniyor. Çözünürlükler 848x 480 bu boyutda herhangi bir donma olmadan sorunsuz şekilde 10 ekranda  çalışıyor nadiren takılarak ancak bu çözünürlük sizinde bildiğiniz üzere artık çok geri 1920 kasar diye düşünüp 1280 x 720 çözünürlüğünde videolar yükledim ve 10 ekranda açınca daha 5 inci ekran Ncomputingden sonra  kasmaya başladı görev yöneticisinden cpu nun performansına bakıyorum 100%100 oluyor . Video başına sanki %20 yiyor gibi bir artış gözledim cpu performans çizelgesinde sırayla açtığımda gördüğüm buydu . Sorunumda bu videoların sağlıklı bir şekilde çalışması gerekli sizce pc nin  konfigürasyonu ne olmalı?

Şuanki hali;
Core 2 quad son+ 4gb ddr2 1600 mhz ramli asus anakart 32 gb ram desteğ i+  gt9600( 512 mb 512 bit gpu

Sizce şu sistem kurtarır mı ?

i7 6700K quad core 4.00 GHz 8MB  + gskıll  8GB) 2133Mhz DDR3 + asus2GB GT730 DDR3 128 Bit 2GD3 HDMI DVI nVidia

Tüm fikir ve önerilere açığım yada bu sisteme devam ederek vlc yada alternatif free bir şey ile kullanıcıların dosyaları seçip  streamer gibi videoları browserdan izleyebilirler mi?  Böyle bir tekonoji varsa eğer bilip önerebileceğiniz işimiz daha kolay olur. Zira yeni bir donanımada geçmemiş oluruz.

Not:Ncomputing modeli x550 dir 8 yıl önceki bir ürün.  sistem ise offline(internetsiz) dir.

Gönderildi : 14/11/2016 19:59

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

10 ekranda aynı video gösteriliyor sanırım. Digital signage e benzer bir senaryonuz mu var? Eğer öyle ise digital signage konusunda ciddi yol almış firmalar var. Selfpanel, Linova Dijital Medya bunlardan bazıları. Konu eğer digital signage veya benzeri bir yapı ise bence bu firmalar ile görüşün.

Gönderildi : 15/11/2016 17:34

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

burada tecrübelerini paylaşan uzmanlar olacaktır mutlaka.

tavsiyem ürün dist. dojop ile iletişime geçerek teknik destek almanız, daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/11/2016 17:48

(@eymengokalp)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

burada tecrübelerini paylaşan uzmanlar olacaktır mutlaka.

tavsiyem ürün dist. dojop ile iletişime geçerek teknik destek almanız, daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Merhaba,

10 ekranda aynı video gösteriliyor sanırım. Digital signage e benzer bir senaryonuz mu var? Eğer öyle ise digital signage konusunda ciddi yol almış firmalar var. Selfpanel, Linova Dijital Medya bunlardan bazıları. Konu eğer digital signage veya benzeri bir yapı ise bence bu firmalar ile görüşün.

Teşekkür ederim. Turan ve Oğuzhan bey  Digital signage değilde bir pc var on farklı insan bu pc den gomö playırı dilediği gibi dilediği klasörde kullanabiliyor. Yani bizim belirlediğimiz klasör ve alt klasörlerde. ve bunlar sadece 10 n computing ve 10 ekranla oluyor. Eksik yazmışım afedersiniz. dojopu aradım yeni ürünleri ile birlikte yeni bir pc almamızı önerdiler. Bende araştırdım bizdeki modellerin klavuzunu indirdim cpu ile sorunu çözdüm.

5 ncom. cihazı için gerekli cpu gücü 2.7ghz miş biz 10 ncom. cihazını 2.8ghz ile kullanıyorduk 8 yıl öncenin quad core'u ile 4ghz i7 bi sistem kurdum sorun kalmadı. Teşekkür ederim herkese... =)

Gönderildi : 23/11/2016 15:54

(@smcanoglu)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhaba ,

Ek bilgi olarak alttaki link faydalı olacaktır:

https://support.ncomputing.com/portal/kb/articles/tips-how-to-enhance-video-performance-on-vspace-products  

Gönderildi : 17/07/2019 11:04

Paylaş: