Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

thin disk

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

1 tb lun'a 10 tane thin disk sanal makina oluşturacağım ve bu sanal makinaların hepsine 400 gb vereceğim toplamda 4 tb disk olacak. ilk kurulumda sanal makinalarda data olmadığı için sanal makinalar acılır diye düşünüyorum. peki 1 tb lunda sanal makinaların datası gercek anlamda 1 tb gecmeye başladığında esx ortamında ne olur ? uyarımı ? vm acılmazmı ? yavaşlarmı ? 

Gönderildi : 15/02/2016 02:00

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Eğer alarmları kapamadıysanız uyarı çıkar. Disk alanı tamamen dolunca sorun yaşarsınız.

Gönderildi : 15/02/2016 10:46

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

öncelikle disk doluluk oranı bellirli bir kapasitiye gelince, uyarı mesajı alırsınız.

önce vm pause, devamında vm stop duruma geçecektir.

çok nadir olmakla birlikte, tam dolulukta, hypervisor'a erişmede de sorunlar yaşanabiliyor.

kısacası istediğiniz yapı önerilmez, ancak yapacağım derseniz, disk kapasitelerini sıkı takip etmeniz lazım.

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2016 12:12

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

1 tb lun'a 10 tane thin disk sanal makina oluşturacağım ve bu sanal makinaların hepsine 400 gb vereceğim toplamda 4 tb disk olacak. ilk kurulumda sanal makinalarda data olmadığı için sanal makinalar acılır diye düşünüyorum. peki 1 tb lunda sanal makinaların datası gercek anlamda 1 tb gecmeye başladığında esx ortamında ne olur ? uyarımı ? vm acılmazmı ? yavaşlarmı ? 

Merhaba,

Ben daha önce bu konu ile ilgili yazılar yazmıştım. Onları okumanızı tavsiye ederim. Thin disk kullanabilirsiniz, takibini yaptıkdan sonra hiçbir problem yaşamazsınız. Eğer ki datastore dolar ise virtual machine'lerin hepsi suspend duruma geçecektir. Bu durumda virtual machine'lerin summary bölümünde sizin karşınıza bir Answer Question çıkacaktır. Eğer datastore'u genişletip yes'e basarsanız sanal makinalarınız kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

Creating an alarm for Provisioned Space

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 15/02/2016 14:37

Paylaş: