Forum

Sanallaştırmaya ge&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanallaştırmaya geçiş hakkında

25 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
913 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Selam Hüseyin,

Herkes başka bir güzeli sever ne diyelim. Microsoft oyuna sonradan dahil oldu ancak sanallaştırmayı artık azure ve exchange online gibi platformlarda kendisi yoğun kullanıyor bu nedenle sürekli gelişiyor. Ayrıca kurumlara gelişen ürününü sunuyor. Ben Hyper-v en iyisi demiyorum ama bu üründe pazarda diyorum. Pazar lideriyle de kapışır diyorum 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/04/2015 19:07

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Ücretsiz sanallaştırma düşünülüyor ise Proxmox ta çok iyi bir alternatif olur.

client tool gerektirmeden tarayıcı ile yönetim,ücretsiz snapshot otomatik image backup vs. 

Gönderildi : 28/04/2015 20:31

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Ücretsiz sanallaştırma düşünülüyor ise Proxmox ta çok iyi bir alternatif olur.

client tool gerektirmeden tarayıcı ile yönetim,ücretsiz snapshot otomatik image backup vs. 

VM'ler linux olacaksa olabilir ancak vm'ler windows olacaksa kesinlikle tavsiye etmiyorum. Virtio tarafındaki driverleri pek kullanışlı değil ve windows tarafında performans ve OS açısından sorunlar çıkabiliyor.  

www.okanozbey.com

Gönderildi : 01/05/2015 16:23

(@SamiOzdemir)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Merhaba,

Eninde sonunda sanallaştırmaya bulaşacaksınız, mevcut sunucularınızın hepsinin lisansları vardır convert ederken xp ve server 2003 lerin lisansı uçuyor, convertten önce  lisans yedeğinizi alın.

Sanallaştırmaya girdiğiniz vakit bu işe  direk vmware ile başlayın hyper-v ile  başlayacaksanız ileride muhakkak vmware geçeceksiniz. 🙂 .

Kolay gelsin,  

Sanallaştırmaya girdiğiniz vakit bu işe  direk vmware ile başlayın
hyper-v ile  başlayacaksanız ileride muhakkak vmware geçeceksiniz. 🙂 .

+ 1

bizim başıma bu geldi ama sanal sunucuları maalesef vmware taşıyamadık teker teker elle sistemleri taşıcaz

Gönderildi : 05/07/2015 04:59

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Eninde sonunda sanallaştırmaya bulaşacaksınız, mevcut sunucularınızın hepsinin lisansları vardır convert ederken xp ve server 2003 lerin lisansı uçuyor, convertten önce  lisans yedeğinizi alın.

Sanallaştırmaya girdiğiniz vakit bu işe  direk vmware ile başlayın hyper-v ile  başlayacaksanız ileride muhakkak vmware geçeceksiniz. 🙂 .

Kolay gelsin,  

+ 1

Hocam vmware yapısından Hyper-v yapısına geçişlerde var. En güzeli ikisini de alkışlamak 🙂 

Rıza hocam selam, dediğin doğru ben bunun aynısını yaptım ama, yıllardır vmware yapısı kullanan bir firmada, düşün sanalda halen Windows 2000 çalışıyordu kurumda bunu taşıyamadık HyperV ye desteklemiyor çünkü, neyse geçiş sonrasında firma bin pişman oldu ve 6 ay sonra ne olur bizi kurtarın bundan diyerek tekrar VMware'e geçiş yaptırdılar.

Hüseyin doğru söylemiş firmalar uzmanı oldukları konularda gelişmeye etse daha doğru olur diye düşünüyorum. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/07/2015 08:27

(@SamiOzdemir)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Merhaba,

Kolay gelsin,  

+ 1

Hocam vmware yapısından Hyper-v yapısına geçişlerde var. En güzeli ikisini de alkışlamak 🙂 

Rıza hocam selam, dediğin doğru ben bunun aynısını yaptım ama, yıllardır vmware yapısı kullanan bir firmada, düşün sanalda halen Windows 2000 çalışıyordu kurumda bunu taşıyamadık HyperV ye desteklemiyor çünkü, neyse geçiş sonrasında firma bin pişman oldu ve 6 ay sonra ne olur bizi kurtarın bundan diyerek tekrar VMware'e geçiş yaptırdılar.

Hüseyin doğru söylemiş firmalar uzmanı oldukları konularda gelişmeye etse daha doğru olur diye düşünüyorum. 

Çok Haklısının  size hak verirken 3 gün uykusuz  yorgun ve bitkin olarak size bunu söyliyom.

Gönderildi : 05/07/2015 14:39

Sayfa 2 / 2
Paylaş: