Forum

Hyper-v de anlamadı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v de anlamadığım bir olay

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member
Konu başlatıcı

Hyper-v de dikkatimi çeken ve tam anlamıyla amacını tam çözemediğim bir olayı sizlere sormak istiyorum.

Hyper-v de bir sanal sunucu oluşturdum. 2core 3gb ram oluşturdum.. hdd de 250gb alan var..

Sanal makinayı çalıştırdım, birde ne görüyüm. hdd de sanal dosyların olduğu yerde 3gb bir dosya oluşmuş..

Sanal bilgisayarı kapatınca bu dosya siliniyor... Bu dosyayı ne amaçla oluşturuyor..

Gönderildi : 03/10/2013 02:16

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Sanal makineye vermiş olduğunuz RAM boyutu kadar Harddiskte yer alır. Ram ilk önce Diske yazılır.

Gönderildi : 03/10/2013 03:13

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member
Konu başlatıcı

Bende dediğiniz şekilde anladım ama, mantığını çözemedim.. Ram neden ilk önce diske yazılıyor. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum.

Gönderildi : 03/10/2013 22:59

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Belirttiğiniz özellik bildiğim kadarıyla vmware üzerinde bir sanal sunucunun farklı bir hosta aktarımı sırasında memory dosyasının aktarılması için ve ballon memory özelliği için kullanılıyor. Muhtemelen Hyperv üzerinde de aynı işlem için kullanılıyordur.

Gönderildi : 11/10/2013 14:03

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Veri bu dosyaya yazılmaz bu Dosya Sanal makinayı Save ettiğinizde o anki durumunu Ramden alıp buraya yazar. Save ettiğinizde o an kullanılan bellek miktarına düşer bu dosya boyutu, test için Save edilmiş sanal hosta sağ tıklayıp Deleted Saved State derseniz demek istediğimiz daha net anlarsınız. Sanal hostu kapattığınızda bu dosyanında otomatik silinmesinin sebebi budur. Yani o dosya veri yürütmek için yaratılmıyor. Siz yine Rami kullanıyorsunuz.

Gönderildi : 11/11/2013 02:30

Paylaş: