Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Replication Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@ErginMurat)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

VeeamBackup üzerinden yaşadığım sorun ile alakalı sizlerden destek almak istedim.

2 adet ESX hostum bulunuyor V5.1.

Veeam ile WAN tarafındaki side ile aramda IPSEC VPN bulunuyor.

Veeam üzerinde VCenter olarak tanımlıdır.

Kaynak VM Makinam üzerinden replike etmek istediğimde karşı tarafta Vmachine olmadığı taktirde başarılı şekilde replikasyon başlıyor.

Fakat karşı tarafa USB Disk vasıtası ile taşıdığım aynı sanal makinada'ya Replikasyon ayarlarından MAP edip replike et dediğimde son aktarım aşaması Processing ekranında kalıyor. Uzun süre bekleme ragmen birtürlü data transferi başlamıyor. 

Yardımlarınızı rica ederim.

İyi Çalışmalar

Murat Ergin

Gönderildi : 12/08/2013 21:02

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Bu şekilde bir deneme yapmadım ama usb disk ile taşıyıp map ettiğinizde arka tarafta bazı uyuşmazlıklar oluyor sanırım.Ben genelde ilk önce local'de replike edip uzak site'a götürdükten sonra map ederek replikasyon yaptırıyorum.Bu şekilde bir sorun çıkmadı şimdiye kadar.Zaten veeam'in önerdiği replikasyon çözümlerinden biride bu.Diğeri ise o makinenin yedeğini alıp o yedeği uzak site'a attıktan sonra map ettirmek.

Gönderildi : 12/08/2013 21:17

(@ErginMurat)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sercan Bey,

Cvb'ınız için teşekkür ederim.

Aslında ben şu şekilde yaptım, (Lokasyon ist-ankara olduğu için server'ı getirmek benim için zor oluyor)

-Veembackup ile almış olduğum yedek üzerinden vmdk dosyası olarak usb disk'e çıkardım.

-USB Disk'i Ankara lokasyonuna gönderip ilk önce Datastore'a direk sanal makinayı göndermeyi denedim fakat boyutları minimum 100gb olduğu için hepsi belli biraz zaman sonra timeout a düştü.

-Ankara Lokasyonunda bir işletim sistemi kurup USB Disk üzerindeki vmdk dosylarını vmware convert vasıtasıyla esxi yükledim.

Başka türlü nasıl yapabilirim bir fikriniz var mıdır?

Selamlar

Murat

Gönderildi : 12/08/2013 23:13

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Aslına bakarsanız dediğim yöntemlerin dışında yapamazsınız.Bence ilk önce sunucuyu yanınıza alıp bir kez replike ettirin daha sonrasında sunucuyu diğer lokasyona gönderip replikeyi map ederek devam ettirin çünkü 100gb'lık bir datadan bahsediyoruz, hat kopmasa bile günler sürer.Vmdk şeklinde olmuyor.Ayrıca bence usb disk yerine sunucunun kendi datastore'unu kullanın.

Gönderildi : 13/08/2013 02:16

(@ErginMurat)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Sunucuyu getirip o şekilde yapacağım.

Gönderildi : 13/08/2013 12:33

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Rica ederim, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/08/2013 13:25

Paylaş: