Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Error : 26002 Setup failed to register VMware vCenter Server to VMware vCenter Inventory Service Hatası.

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Vcenter 5.1 Kurulumu sırasında kurulum bitmeden once bu hatayı alıyorum. Çözüm konusunda yardımlarınızı rica ederim. Bir kaç bilgi vereyim ;

- İki farklı yapı var , ben ikinci yapı için vcenter kurulumu yaparken bu hatayı aılıyorum. Acaba bir tane vcenter kurulu , onun için mi bu hatayı alıyorum ? ( Domainler farklı bu arada ) 

- Simple İnstall yapıyorum , sunucu domainde , dns'de a kaydı mevcut .

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/08/2013 18:34

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

malesef belirtilen şekilde folder işlemlerini yaptım fakat çalışmıyor , zaten kurulum da hata verip sonlandığı için Vcenter services'de services bölümüne gözükmüyor.

Gönderildi : 12/08/2013 19:36

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

malesef belirtilen şekilde folder işlemlerini yaptım fakat çalışmıyor , zaten kurulum da hata verip sonlandığı için Vcenter services'de services bölümüne gözükmüyor.

Ama anlatılan çözüme göre simple install yapmayacaksınız.İlk önce sso yükleyip o işlemleri yaptıktan sonra vcenter kurulumu yapacaksınız. 

Gönderildi : 12/08/2013 21:10

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurulumu tamamladım fakat vcenter client ile domain admin ile bağlanamıyorum. admin@System-Domain userı ve şifresi ile bağlanabiliyorum , permission kısmından yetki vermek istediğimde de hata alıyorum ;  Call "UserDirectory.RetrieveUserGroups" for object "UserDirectory" on vCenter Server "VCENTER.XXX.XXX.XXX failed. " ve domain ismini göremiyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

Gönderildi : 13/08/2013 13:34

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Servislerden VMware VirtualCenter Server servisi özellliklerinden log on kısmını local system account seçtikten sonra servisi yeniden başlatıp dener misiniz? Ayrıca active directory authentication için linkteki ayarları yapmayı unutmayın.

http://www.tayfundeger.com/vsphere-vcenter-51-sso-complete-login-due-incorrect-username-password.html

Gönderildi : 13/08/2013 14:40

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Kurulumu tamamladım fakat vcenter client ile domain admin ile bağlanamıyorum. admin@System-Domain userı ve şifresi ile bağlanabiliyorum , permission kısmından yetki vermek istediğimde de hata alıyorum ;  Call "UserDirectory.RetrieveUserGroups" for object "UserDirectory" on vCenter Server "VCENTER.XXX.XXX.XXX failed. " ve domain ismini göremiyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

Merhaba,

Domain admin ile bağlanmanız için aşağıdaki adımları uygulamnız gerekmektedir.

http://www.tayfundeger.com/vsphere-vcenter-51-sso-complete-login-due-incorrect-username-password.html

Kurulumda sorun yaşadığınız için domain user ile bağlanamıyorsunuz muhtemelen.Manuel eklemeniz gerekicektir. Ayrıca bu hata 5.1b düzeltilmişiti.Siz hangi build'i kuruyorsunuz acaba?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 13/08/2013 14:40

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Tayfun Bey ,

Web Client kurulumunu yapmadım . Sadece SSO - İnventory ve Vcenter kurulumu yaptım . Web client kurulumu yapmadan düzeltme imkanım var mıdır ? VMware Vsphere 5.1 setupından kurulum yaptım.

Gönderildi : 13/08/2013 14:50

(@tayfundeger)
VMware Guru

Merhaba Tayfun Bey ,

Web Client kurulumunu yapmadım . Sadece SSO - İnventory ve Vcenter kurulumu yaptım . Web client kurulumu yapmadan düzeltme imkanım var mıdır ? VMware Vsphere 5.1 setupından kurulum yaptım.

Web client kurulumu yapmanız gerekmektedir.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 13/08/2013 15:04

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey,

Çözümpark'taki makalenize gore kurulumları yaptım fakat web client ie9 üzerinden açılmadı. Flash player yükledim  , net framework 3.5 sp1 zaten yüklü durumda , kurulumda da hata almadım. neden girmiyor olabilir acaba ?

Gönderildi : 13/08/2013 16:12

(@tayfundeger)
VMware Guru

Tayfun Bey,

Çözümpark'taki makalenize gore kurulumları yaptım fakat web client ie9 üzerinden açılmadı. Flash player yükledim  , net framework 3.5 sp1 zaten yüklü durumda , kurulumda da hata almadım. neden girmiyor olabilir acaba ?

Merhaba,

Daha öncede sormuştum, hangi build ile kurulum yapıyorsunuz lütfen belirtirmisiniz.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 13/08/2013 16:15

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey , web client servisinin log on kısmına domain admin user ve passwordunu yazıp , servisi restart ettiğim de sayfa açıldı ve başarılı bir şekilde domain'imi ekleyip , permission ayarladım , yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Build'den tam olarak kastınız , kurulum yaptığım sürüm ise ; VMware vsphere 5.1 cdsinden kurulum yaptım.

kurulumla ilgili sadece 3 nokta hakkında bilgi almak isterim . 1- İnventory servisi Local System Account ile start olmuyor , Domain Admin user'ı ile start oluyor ve bu şekilde servis çalışıyor , sakıncası olur mu ? 2 - SQL express kurulumu yaptım , normal SQL sürümü kurmama gerek var mı ? ( 1 host , 10 guest olan bir yapı söz konusu ) 3 - Gene servislerden 🙂 , sql server agent servisi start olmuyor , sorun olur mu ? ( Management Studio ile bağlandığımda database vs. ilgili sorun görmedim)

Çok soru sordum sanırım 🙁

Saygılarımla,

Gönderildi : 13/08/2013 16:37

(@tayfundeger)
VMware Guru

Tayfun Bey , web client servisinin log on kısmına domain admin user ve passwordunu yazıp , servisi restart ettiğim de sayfa açıldı ve başarılı bir şekilde domain'imi ekleyip , permission ayarladım , yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Build'den tam olarak kastınız , kurulum yaptığım sürüm ise ; VMware vsphere 5.1 cdsinden kurulum yaptım.

kurulumla ilgili sadece 3 nokta hakkında bilgi almak isterim . 1- İnventory servisi Local System Account ile start olmuyor , Domain Admin user'ı ile start oluyor ve bu şekilde servis çalışıyor , sakıncası olur mu ? 2 - SQL express kurulumu yaptım , normal SQL sürümü kurmama gerek var mı ? ( 1 host , 10 guest olan bir yapı söz konusu ) 3 - Gene servislerden 🙂 , sql server agent servisi start olmuyor , sorun olur mu ? ( Management Studio ile bağlandığımda database vs. ilgili sorun görmedim)

Çok soru sordum sanırım 🙁

Saygılarımla,

Merhaba,

Sizi kurulumu nasıl yaptınız?Simple install ile mi kurulum yaptınız?

Build'den kastım, vSphere client ile bağlantığınızda esxi 5.1 Build 914... gibi birşey yazar onu soruyorum.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 15/08/2013 21:33

Paylaş: