Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal Server a active directory tanıtma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@ErkaniNANC)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar normal serverın üstünde bitane sanal server oluşturdum ve bu servera exchange server kurmam gerekiyor.Bunun için benim active directory gibi asıl serverım üstünde olan programları kullanmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim.Ben exchange için açtığım sanal server a tekrar active directory ve diğer ihiyaç duyulan programları kurmak istmiyorum.

Gönderildi : 18/06/2013 19:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Ortamınız hakkında bilgi verir misiniz?

Kaç fiziksel kaç sanal sunucu var, Domain var mı ortamda? Var ise sanal da mı yoksa fiziksel demi yüklü?

Fiziksel de ise hangi fiziksel sunucu üzerinde yüklü, sanallaştırma platformunu yüklediğiniz makine mi yoksa ayrı bir fiziksel makine mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2013 20:26

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba arkadaşlar normal serverın üstünde bitane sanal server oluşturdum ve bu servera exchange server kurmam gerekiyor.Bunun için benim active directory gibi asıl serverım üstünde olan programları kullanmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim.Ben exchange için açtığım sanal server a tekrar active directory ve diğer ihiyaç duyulan programları kurmak istmiyorum.

Merhaba,

Zaten mevcut'da bir Active Directory'iniz var ise neden exchange için ayrıyertten bir AD kurma gereksinimi duyuyorsunuz ki?

Aslında sorunuzu tam anlayamadım lütfen daha detaylı bilgi verirmisiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 18/06/2013 20:38

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

kafam çorbaya döndü:)windows server 2008 isminde bir sanal makinanız var

bunun içinde exchange kurulu ama windows serverda active dırectory kurmak istediginiz anladım

ama diger programlardan derken hangileridne bahsettiniz onu anlamadım 

Gönderildi : 29/06/2013 22:51

Paylaş: