Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vcenter 5.0 to 5.1 Upgrade Hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

Upgrade işlemi sırasında öncelikli olarak SSO ve İnventory kuurlumlarını gerçekleştirdim.Vcenter kurulumunda ise Authentication sorunu yaşıyorum.Kurulum aşamasında sırasıyla aşağıdaki mesajları alıyorum.

Sekil1

Sekil2 

Yukarıdaki mesajlarla ilgili araştırmalarımda öncelikle  Vcenter Webclient kurulumunun yapılması gerekiyormuş.Daha sonradan Web client altında administration altında domain bilgilerinin girilmesi gerekiyormuş.Ben Ok diyerek devem ettiğimde aşağıdaki ekran geliyor ve gerekli authentication bibilgielrini girdiğimde 3. mesajı alıyorum.

Sekil3

ve bu aşamadan sonra ileriye gidemiyorum.

Yukarıda bahsettiğim gibi Webclient kurulumunu yaptım. Ama bu kezde Administration application altında Vcenter register yapamadım.Tabi bu aşamada Vcenter kurulumu yapılmadığı için olabilir mi ?

Bu aşamada nasıl hareket edebilirim.Vcenter 5 sürümünde kullanıcılar windows auth yaparak sisteme direkt olarak bağlantı sağlıyorlardı.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 07/06/2013 23:07

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Herkese Merhabalar;

Upgrade işlemi sırasında öncelikli olarak SSO ve İnventory kuurlumlarını gerçekleştirdim.Vcenter kurulumunda ise Authentication sorunu yaşıyorum.Kurulum aşamasında sırasıyla aşağıdaki mesajları alıyorum.

Sekil1

Sekil2 

Yukarıdaki mesajlarla ilgili araştırmalarımda öncelikle  Vcenter Webclient kurulumunun yapılması gerekiyormuş.Daha sonradan Web client altında administration altında domain bilgilerinin girilmesi gerekiyormuş.Ben Ok diyerek devem ettiğimde aşağıdaki ekran geliyor ve gerekli authentication bibilgielrini girdiğimde 3. mesajı alıyorum.

Sekil3

ve bu aşamadan sonra ileriye gidemiyorum.

Yukarıda bahsettiğim gibi Webclient kurulumunu yaptım. Ama bu kezde Administration application altında Vcenter register yapamadım.Tabi bu aşamada Vcenter kurulumu yapılmadığı için olabilir mi ?

Bu aşamada nasıl hareket edebilirim.Vcenter 5 sürümünde kullanıcılar windows auth yaparak sisteme direkt olarak bağlantı sağlıyorlardı.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Merhaba,

Bu işlemi yapar iken acaba aşağıdaki KB'den yararlandınızmı?

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2032283

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 08/06/2013 03:44

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

single sign on kurulumunda sanırım birşeyler ters gitmiş görünüyor.

Distributed switch kullanıyormusunuz?

vcenter database ini vcenter üzerinde mi tutuyorsunuz.

sql database i versiyonu nedir?

Gönderildi : 09/06/2013 00:55

Paylaş: