Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper V donanım

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@ibrahimbas)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

iyi günler ben notebookuma hyper v kurdum ancak kurulumu yapıp işletişm sistemini sanal makineye yükledikten sonra wireless ağ adaptörü ekran kartı ses bunlar yok acaba nerede yanlış yapmış olabilirim ikinci olarak ana makineden hyper v işletim sistemine dosya nasıl aktarabilirim

Gönderildi : 10/06/2013 10:56

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

iyi günler ben notebookuma hyper v kurdum ancak kurulumu yapıp işletişm sistemini sanal makineye yükledikten sonra wireless ağ adaptörü ekran kartı ses bunlar yok acaba nerede yanlış yapmış olabilirim ikinci olarak ana makineden hyper v işletim sistemine dosya nasıl aktarabilirim

Merhaba,

Hyper-V integration services'i kurdunuzmu?İşletim sisteminiz nedir?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/06/2013 11:46

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 8 pro integration services kurmadım. Nasıl kurulduğu hakkında bilgi verebilirmisiniz

Gönderildi : 10/06/2013 12:01

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba

http://parlakyigit.net/insert-integration-services-setup-disk/  

Gönderildi : 10/06/2013 12:48

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

integrated services yükledim ancak hala sanal makineme internet ses kartı ve ekran kartı yani donanımlar gelmiyor

Gönderildi : 10/06/2013 13:04

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

donanımların görünmemesinden kastınız windows 8 makinasındaki her donanımın görünmesi ise bunu yapma şansınız yok. ses sürücüsü zaten yoktu. liste için http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc794868(v=ws.10).aspx  bakabilirsiniz.

Gönderildi : 10/06/2013 15:56

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ama en büyük problemim internetin gelmemei yani kurulum sırasında dahi ağ bağdaştrııcı bölümü bağlı değil seçeneği tek olmasıdır yani ağ adaptörleri görünmüyor sıkıntı aslında bu

Gönderildi : 10/06/2013 17:18

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Tekrar merhaba İbrahim bey 

Bunu Hyper-V Manager consol üzerinden Virtual Switch manager girerek external bir switch oluşturmanız gerekmekte sanal makinenizin internete çıkmasını istiyorsanız bu işlemler şart bunu da aşağıda bulunan yazıyı okuyarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Hyper-V Virtual Switch Manager  

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2013/04/14/hyper-v-virtual-switch-manager.aspx  

Gönderildi : 10/06/2013 20:14

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şimdi ben hyper v yi kablolu olarak internete bağladım ama kablosuz olarak bağlamaya çalışıyorum olmuyo yaptığım adımları bi yazayım hata nerde anlamadım. kablosuz internete erişim için internal switch oluşturdum oluşturduktan sonra ana makineden ağ bağlantılarımda oluşturduğum internal bağlantıyı hem pc nin wireless bağlantısıyla köprüledim olmadı lan bağlantısına köprüledim yine olmadı acaba nerde hata yaptım ikinci olarak ana sunucudan hyper v işletim sistemine dosya kopyalayamıyorum

Gönderildi : 17/09/2013 02:16

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şimdi ben hyper v yi kablolu olarak internete bağladım ama kablosuz olarak bağlamaya çalışıyorum olmuyo yaptığım adımları bi yazayım hata nerde anlamadım. kablosuz internete erişim için internal switch oluşturdum oluşturduktan sonra ana makineden ağ bağlantılarımda oluşturduğum internal bağlantıyı hem pc nin wireless bağlantısıyla köprüledim olmadı lan bağlantısına köprüledim yine olmadı acaba nerde hata yaptım ikinci olarak ana sunucudan hyper v işletim sistemine dosya kopyalayamıyorum

yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 17/09/2013 21:04

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Ibrahim bey,

Notebook üzerinde hangi işletim sistemi yüklü? (Win 2008, Win 2012, Win 8)

Ilk sorunuzda bahsettiğinizi kablolu ag network problemini nasıl giderdiğinizi paylaşabilirmisiniz?   

Sanal sunucu ekranını açtığınız'ta üzerine dosya götürmeye çalışıyorsanız bu henüz desteklenmemektedir. Sunucya RDP veya vermis oldugunuz IP adresi ile network üzerinden erişerek dosya gönrebilirsiniz. Benim kullanıdğım bir yöntem'de x.vhd isimli bir vhd file oluşturup bunu bilgisayarıma baglıyorum sanal sunucuya gönderecegim dosyaları bu disk içerisine atıyorum sonra bunu sistemimden koparaıp sanal sunucuya 2'nci bir disk olarak baglıyorum dosyalarım sanal sunucuya gidiyor.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2013 01:47

Paylaş: