Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Masaüstü Sanallaştırma öneri

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@FarukSAHiN)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar masaüstü sanallaştırma yapan bir çok ürün var bu ürünlerden hem maliyet bakımından hemde performans bakımından önereceğiniz ürün hangisidir?

sanallaştırma süreci içerisinde karşımıza çıkcak diğer maliyetler nelerdir bunlar hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim.

iyi günler.

Gönderildi : 07/06/2013 17:08

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba arkadaşlar masaüstü sanallaştırma yapan bir çok ürün var bu ürünlerden hem maliyet bakımından hemde performans bakımından önereceğiniz ürün hangisidir?

sanallaştırma süreci içerisinde karşımıza çıkcak diğer maliyetler nelerdir bunlar hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim.

iyi günler.

Merhaba

Desktop sanallaştırma konusunda benim önerim Citrix Xendesktop ve VMware view olacaktır.Maaliyet açısından nasıl bir maaliyetleri var o konuda net birşey söyleyemem ama kullanabileceğiniz en iyi 2 üründür.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/06/2013 17:21

(@FarukSAHiN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Tayfun bey ben datacenter sanallaştırmada vmware kullanıyorum zaten memnunum ama dekstop da maliyetler nedir neyle karşılaşacağım bilmiyorum.

Gönderildi : 07/06/2013 17:42

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Tayfun Hocam a ek olarak donanım maliyetiniz yüksek olacağını düşünmelisiniz. kısa bir hesapla 100 kullanıcılı bir işletmede her kullanıcı için 1 gb ram , 1 vCpu ve 50 gb lık disk alanı verirseniz. kullanacağınız serverda yedekli bir yapı kuracaksanız  toplamda serverlarınızda 160-200 gb arası  ram  olması gerekiyor.  server larda 2 ya da 4 tane fiziksel CPU olması gerekir.  Storage maliyetide bu işin üzerine binecektir. Storage ın kapasitesi kullanılan storage markası ve sanallaştırma çözümüne göre değişiklik gösterir.

Gönderildi : 07/06/2013 17:42

(@FarukSAHiN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Tolga aşağı yukarı donanım maliyetim belli oldu teşekkürler peki sanal sunucularda lisanslamayı nasıl yapıyorum bilgin varmı microsoftun bunun için bir paketi varmı?

Gönderildi : 07/06/2013 18:26

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

yıllık lisans kiralama şeklindeydi fakat devamlı değişikler oluyor. Güncel bilgiyi microsoft partnerlarından alabilirsin.

Gönderildi : 07/06/2013 19:18

Paylaş: