Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 de Hyper V ye kurulan Remote Desktop Services çok yavaş

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows server 2012 standart üzerine hyper v kurduk ve için srv 2012 sanal sunucu kurduk. bu sunucuyu domaine dahil ettik, remote desktop servisini kurduk. ancak uzaktan bağlantılar hem lokal networkten hem uzak lokasyonlardan çok çok yavaş. ekranlar sanki ekran kartı driveri yüklenmemiş gibi çok yavaş geliyor. uygulamalar da çok yavaş. sunucu yeni bir sunucu. fizikselde 16gb ram ve 4 core 2609 işlemci var. sanal sunucuya 8 gb ram ve 2 core verdik. remote desktop servisi quick configuration session based olarak kurduk. ilk defa 2012 remote desktop servisi kurduk ve benim adıma tam bir hayal kırıklığı. bir yerde yanlış yapmış olabilir miyim bilmiyorum. 

yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 07/06/2013 15:17

(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

aynı sunucuya yine sanal olarak 2008 r2 ve 2003 r2 işletim sistemi kurduk ancak sorun değişmedi. işletim sistemini kurup uzak masaüstünden sanal sunucuya bağlandığımızda oldukça yavaş. yanlış anlama olmasın sanal sunucuya yerel ağdan uzakmasaüstü ile bağlanıyoruz ancak ekran yavaş geliyor. uygulamalar yavaş çalışıyor.

Gönderildi : 07/06/2013 19:23

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Sorun yuzde doksan server driverleri ve firmware gibi gozukuyor. Serverin sitesine girip, butun driverleri guncellersen sorun cozulur gibi

Gönderildi : 07/06/2013 22:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Performance counter ile birlikte Nic değerlerine bakın. Nic teaming yapabilirsiniz iki ethernet  kartınızı, en azından bu şekilde deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 19/06/2013 00:45

Paylaş: