Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v Replica

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Heyper-v' primary hostta guest vm açık iken gücü kesiyorum ve seconary hostta replica olan diğer guesti açıyorum. bunu açtıktan sonra tekrar primary hosta reverse replice etmek istediğimde "İşlem gerçekleştirilemedi. Hyper-v işlemi gerçekleştirmek için geçerli bir çoğaltma durumunda değil" hatası alıyorum. Bu durumu bir türlü aşamadım. Tabi replike etmek istediğim hosttaki gücünü keserek kapattığım guest vm yi silersem ters replikeyi yapabiliyorum. Bnm düşündüğüm primary hostta bir sorun olduğunda secondary hosttaki guesti açmak, sonra primary host geri geldiğinde secondary hosttaki guest vm.yi tekrar primary hosta replike etmek ve olması gereken duruma döndürmek. Tabi bnm düşündüğüm primary host geldiğinde secondaryde guest vm deki değişen veri primary hosttaki guest vm ye eklenmesi. Yoksa primary hostta guest vm yi silip sıfırdan replike etmek uzak lokasyonlarda olacak şey değil. Sonuç olarak bnm yapılandırmamda mı bir sorun var yoksa olay bu mudur? Error code ise 0x80004004 

Gönderildi : 23/05/2013 23:18

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Sorunuzun yanıtını hyper-v de daha uzman olan bir arkadaş vericektir. fakat ben şuna değinmek istiyorum şirketimizde vm kullanıyoruz ve yaklaşık 10 sunucuyu istanbuldan izmire replike ediyorz. riverbed adında bir cihaz var bunu incelemenizi öneriyorum. data yı öyle bir sıkıştırıp karşı lokasyona gönderiyor ki.. çok iyi yani 🙂

Gönderildi : 24/05/2013 19:27

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Süper bir cihazmış cidden.Bu arada hyper-v replicadan vazgeçtim. Bağlantı sorunlarının sıkça yaşandığı ülkemizde bir esprisi kalmıyor. Ancak artı bir yedekleme için faydası olur görüşündeyim. Amacım hem OS hem de Sql replikesini sağlamaktı bunu da guestin yedeğini alarak ve Sqli replik ederek daha sağlıklı yapabileceğime karar verdim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/05/2013 23:14

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Sorunuzun yanıtını hyper-v de daha uzman olan bir arkadaş vericektir. fakat ben şuna değinmek istiyorum şirketimizde vm kullanıyoruz ve yaklaşık 10 sunucuyu istanbuldan izmire replike ediyorz. riverbed adında bir cihaz var bunu incelemenizi öneriyorum. data yı öyle bir sıkıştırıp karşı lokasyona gönderiyor ki.. çok iyi yani 🙂

Selam Hocam

Bu replikasyon real time mi oluyo? yoksa  Schdule mi yapiyorsunuz? Bide sadece VM Mi replika ediyor? fiziksel demi replika ediyormu?

Burda bi danismanligimizi verdigimiz bir yer var, double take  real time replication biraz tuzlu geldi, alternatiflere bakiyoruz

Gönderildi : 26/05/2013 10:42

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

postu yeni gördüm. geç yanıt için özür dilerim. replike yi akşam yapıyoruz. canlı makinanın bir kopyası bir bölgeden diğer bölgeye gidiyor ama diğer bölgedeki sunucu kapalı bir halde duruyor. eğer ana merkezde bir deprem vs. olursa diğer bölgedeki replike yi ayağa kaldırıyoruz ip değişikliğini yapıp yola devam ediyoruz. biz sadece vm replikesi yapıyoruz. fiziksel sunucumuz yok

Gönderildi : 07/10/2013 17:42

Paylaş: