Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix Profile Temp Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Dün itibariyle kullanıcılar citrix serverlara bağlanırken bazıları biraz uzun süre bekliyor diye (Profile Kopyalanırken) bilgisayarlarını kapatmışlar. Şuan kullanıcılar bağlanıyor fakat temp profile açıyor. O serverda kullanıcnın SSID sini register'den sildiğimde bağlanabiliyor. şuan server disable logon durumunda. Bunu nasıl düzeltebiirim. toplamda 120 kullanıcımız var ve hangileri için register silmem gerekli bilmiyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 05/03/2013 17:12

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Xendesktop la Roaming profile ı beraber mi kullanıyorsunuz?

Gönderildi : 05/03/2013 18:05

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2008 Server R2 üzerinde XenApp 6.5 kullanıyoruz ve Active Directory den Terminal Server Profile yolundan profile okunarak kullanıcılar bağlanıyor. Registry'den ProfileList'te ki askıda kalmış SSID leri de sildim fakat halen aynı. Kullanıcılar bağlanınca TEMP klasör açıyor. Bazı kullanıcılarda normal profile klasörünü açıyor fakat kullanıcı logoff olunca profile'ı ana profile root a göndermiyor serverda tutuyor. Bunu sadece tek bir server da yapıyor diğerlerinde sıkıntı yok. 

Gönderildi : 05/03/2013 19:38

(@ilkerkaraoglan)
Gönderiler: 3
New Member

Problem devam ediyor mu ? Isterseniz yardimci olabilirim konu hakkinda..

Sevgiler, Saygilar. Ilker. 

Gönderildi : 23/07/2013 15:47

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunu çözdüm, dns ile ilgili bir problemdi. Profile'ın olduğu server' ın ismini çözümleyemediği için temp açıyordu,

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 23/07/2013 18:30

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 28/07/2013 09:12

Paylaş: