Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uninstall the existing agent and then try the operation again

22 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
788 Görüntüleme
(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Azim ve sabır sayesinde sonunda makineyi sanallaştırabildim 🙂 ücretsiz bir yazılım ile yazılım p2vlite link aşağıdadır

http://bizconline.com/en/download_view.asp?id=23

bu yazılımla makineyi vhd formatına çevirebiliyoruz fakat açıldıktan sonra c diski X olarak görünüyor ve bir çok hata veriyor bu sefer makineyi windows 2008 server ile boot edip kurtarma konsolunda \Sources\Recovery startrep.exe yi çalıştırıyoruz ve sonuç çalışan bir vhd dosyası 🙂 aslında ne kadarda kolaymış iyi çalışmalar umarım arkadailara yardımcı olabilmişimdir. 

Gönderildi : 14/10/2012 15:18

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Tebrikler diyelim o halde... Sevindirici bir haber bu, diskleri gpt olan bir çok arkadaşa ışık tutacaktır. Tekrar tebrikler.

Gönderildi : 14/10/2012 23:16

(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Eklemek istediğim bir ayrıntı daha var eğer kullanacağınız hyper-v hostunuz bir 2012 server ise çevirdiğiniz makinenin vhd dosyasını direk ağ üzerinden attach etmeyin makine başlamıyor mutlaka bir disk olarak görmeli hyper-v hostunuz 2008 ise direk ağdanda çalıştırabilirsiniz iscsi de muhtemelen çalışacaktır henüz denemedim ama usb disk üzerinde çalışıyor bu ayrıntıyıda ek olarak paylaşmak istedim iyi çalışmalar sorunsuz sanallaştırmalar diyelim. 

Gönderildi : 15/10/2012 04:20

Sayfa 2 / 2
Paylaş: