Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uninstall the existing agent and then try the operation again

22 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
753 Görüntüleme
(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

bütün sunucularımı sanala çevirdim sadece 1 sunucumda alttaki hatayı almaktayım

Uninstall the existing agent and then try the operation again

aşağıdaki formu denedim ama komut çalışmıyor

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/virtualmachinemgrp2vv2v/thread/dce92e8b-a4b2-446f-8a16-059bab71b4cc  

Gönderildi : 25/09/2012 00:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Biraz ayrıntı verir misiniz? Hangi platformda sanallaştırma yapıyorsunuz? Taşınan sunucunun işletim sistemi üzerindeki rol v.s. nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/09/2012 13:17

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

3 adet sunucu mevcut 1 adet 2003 server,2 adet windows 2008 64 bit standart server 2008 sunucularımdan 1 tanesi x236 diğeri x3400 m2.x236 sunucumuzu sorunsuz bir şekilde scvmm ile sanallaştırdık fakat x3400 m2 sunucumuzu convert etmeye çalışınca scvmm ile aşağıdaki hatayı alıyorum

There is a Virtual Machine Manager agent that is not responding or not compatible on esmesrv.

Uninstall the existing agent and then try the operation again.

ID: 417

Vmware standalone convert ile denediğimdi ise

The source has EFI firmware hatası alıyorum.Biosu full update yaptım fakat sonuç aynı ibm ile görüştüm konu ile ilgili bir açıklama yapamadı

Gönderildi : 26/09/2012 19:54

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba

Bizler bi açıklama getirmeye çalışalım  o halde, vmware  için konuşuyorum bu hatanın sebebi volumelerden 1 tanesinin GPT olmasıdır.GPT volume conversion 2 platformda da desteklenmez. Hyper-v de de durum otomatik olarak buna bağlanabilir.

diskmgmt.msc ile volumelerinizi bir kontrol eder misiniz? GPT volume var mı diye?

Eğer var ise başka yollara başvuracağız, onlarıda anlatır yardımcı oluruz.

Selamlar.

Gönderildi : 27/09/2012 01:36

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet dediğiniz gibni 1 adet volume var oda GPT ne yapmam lazım

Gönderildi : 27/09/2012 12:13

(@burakvardar)
Honorable Member

İşletim sistemi MBR ise sadece bu volume convert edin sistem hazır hale gelsin, sonra gpt volumde ki dosyaları networkten taşıyın... Bu işin uzun yolu...

Kısa yolu ise 3th party toollar ile gpt to mbr yapabilirsiniz, burdaki en önemli konu ise işlemin data kaybı olmadan yapılmasıdır, her ihtimale karşı yedek alın derim...

Sorun kaynağını bulduk, çözümüde budur...

İyi ve keyifli çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 27/09/2012 13:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

GPT volume olduğunu nereden görüyoruz hocam. 

Gönderildi : 27/09/2012 14:10

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

diskpart komutunu çalıştırın ve list disk ile listeleyin  

DISKPART> list disk
  Disk ###  Durum       Boyut    Boş      Din  Gpt
  --------  ----------  -------  -------  ---  ---
  Disk 0    Çevrimiçi    272 GB      0 B        *

önerebileceğiniz mbr convert tool varmı acaba? 

Gönderildi : 27/09/2012 15:14

(@burakvardar)
Honorable Member

Şahsi tercihim bu işleri toollara bırakmamaktır, önerceğim bi tool malesef yok... Başka arkadaşım tecrübe ettiyse önerebilir. İşin içinde data olduğu için önemsiyorum bu işleri... Bu sebeple ben uzun yolu tercih ederdim..

Selamlar.

Gönderildi : 27/09/2012 17:35

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bugün IBM ile tekrar görüştüm windows kurulurken sunucunun bios üzerindeki boot managera ilk olarak virtual legacy eklenmeliymiş bu şekilde kurulmadığı için hiçbir şekilde convert işlemi yapılamaz dediler.Baştan kurulacakmış sistem EFI firmware hatası verince yapılacak bişey yok dediler. 

Gönderildi : 27/09/2012 21:28

(@burakvardar)
Honorable Member

Aslına bakarsanız anlam veremedim ibmdeki bu duruma 🙂 2 tb tan büyük olan bir volume ü otomatik gpt yapıp kursa ok derim, disk yapısını otomatize etmiş derim ama 300 gb lık bir alanı neden defaultta böyle formatlamış garip geldi...

Geçmiş olsun diyelim, en azından sizin sorununuz forumdaki diğer arkadaşlara ışık tutacak cinsten.

Selamlar.

Gönderildi : 28/09/2012 01:17

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu sorunuda bu şekilde çözdük diyelim herşeyi covert ettik elimizde 2 adet 2012 standart mevcut 1 adet 2 işlemcili 40GB ram 2 disk 146 raid1 ,1 adet tek işlemci 16GB ram raid5 ,1 adet 6 gb ram raid5 ve ISCSI desteği olan  ve raid 10 olarak çalışan bir nas var elimde failovercluster yapmayı planlıyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

Gönderildi : 28/09/2012 02:49

(@burakvardar)
Honorable Member

ISCSI desteği var ise ve NAS ile bunu yapmak istiyor iseniz çözüm şudur;

iscsi servisini sunucular üzerinde çalıştığına emin olun, bunun için iscsi Initiator çalıştırmak yeterlidir. Ardından discovery kısmına nas cihazın ip adresini girin, bu şekilde erişebilirsiniz...

Aynı olayı diğer sunucuda da yapacaksınız... Bu şekilde NAS cihazlarda kısmen block erişim sağlayabiliyoruz... İki tarafada aynı alanı atadığımıza göre şimdi formatlamaya geldi, sunuculardan 1 tanesi üzerinde diski online edin ve formatlayın, volume diğer sunucuya da present edildiğinden otomatik olarak hazır hale gelecektir.

Bundan sonra iş cluster servisini aktif hale getirmeye geldi. sunucularınızı önce valide edin bütün testlerden geçtikten sonra cluster create edersiniz.

Selamlar.

Gönderildi : 29/09/2012 00:40

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim aklıma takılan 1 soru daha var cluster mantıklı görünüyor fiziksel sunucuyu yedeklemiş oluyoruz peki fiziklerin DC si çökerse ne olucak o zaman bütün sistem duracak sanırım doğrumu yani yine 1 makineye bağımlı kalmıyormuyuz?Bunun için bir çözüm varmı benim aklıma gelen onun içinde bir ADC tutmak olabilirmi yoksa başka bir yolu varmı?Sanırım wmware in en büyük artısı bu gibi görünüyor yoksa yanılıyormuyum?

Gönderildi : 30/09/2012 13:02

(@burakvardar)
Honorable Member

evet adc olmazsa olmazdır, adc sanala kurun rahat edersiniz, her türlü seize edersiniz rolleri herhangi bir sıkıntı olursa...

Gönderildi : 30/09/2012 17:07

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için gerçi ben halen IBM sunucumu sanallaştırma çabalarındayım mutlaka bir çözüm vardır diye düşünüyorum mesela en son denediğim yönetm acronis ile imajını alıp sanala convert ettikten sonra d sürücüsüne ikinci bir işletim sistemi kurmayı denedim belki aldığım mbr hatasını düzeltir diye ama kuramadım bile 'kur yeni bir sistem bölümü oluşturmayı veya varolan sistem bölümünü bulmayı başaramadı' hatası alıyorum sanırım diskin formatı yanlış oluyor denemediğim yöntemde kalmadı ama çözersem burada paylaşacağım 🙂 iyi çalışmalar teşekkürler

Gönderildi : 01/10/2012 01:26

(@burakvardar)
Honorable Member

Rica ederim, çevrilmeyen makinanın rolü nedir, çok uğraştırmayacaksa temiz bir sanal kurun derim...

Gönderildi : 01/10/2012 01:46

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

database sunucusu sql var ve bir çok program ticari program çalışıyor domain member yani ticari programların baştan kurulması gerekicek 🙂

Gönderildi : 01/10/2012 14:59

(@burakvardar)
Honorable Member

Tamda makinası yani 🙂

Peki, replicatiıon yazılımı ile  bunu çevirebilirsin çok detaylı olcak biraz ama basit mantığını anlatayım bunun üzerine git istersen,

çevireceğin makinaya vhd oluşturuyup mbr formatlıyorsun, ardından robocopy ile tüm dosyaları aktarıyorsun ve bir kaç ayardan sonra bootable hale geliyor. Ben denemedim ama bi kaç yerde okumuştum gpt ile uğraşırken.

Bi araştır istersen. Hatta yazılımın isminide vereyim http://www.visionsolutions.com/Products/DT-Move.aspx

Selamlar

Gönderildi : 01/10/2012 15:15

Sayfa 1 / 2
Paylaş: