Forum

Donanımında sorun &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanımında sorun çıkan 2003 sunucu diski imajı alınarak sanala atılabilir mi?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
329 Görüntüleme
(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

SATA diske kurulu olan standart bir pc de (p4 3.0)  2003 sunucumuz vardı. sunucunun anakartı yandı ve açılmıyor. benzer bir pc ye (P4 3.0)  diski taktık ancak sürekli restart ediyor ve açılmıyor. bu durumda diski başka bir pc ye 2. disk olarak takıp, acronis ile imajını aldıktan sonra o imajı SCVMM ile Hyper-V kurulu bir 2088r2 ent sunucunun sanalına aktarabilir miyiz? yada başka bir fikri olan varsa öğrenebilir miyim? konu acildir yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 05/10/2011 13:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

işletim sistemi bozuldu ise Hyper-V'ye de aktarsanız sorun devam edecektir. İşletim sistemi bozulmadı ise Hyper-V'de yapılabilir mi bilmiyorum ama Vmware Cold Clone ile ESX içine alabilirsiniz.

yada diski ikinci disk olarak takıp verileri aldıktan sonra yeniden kurulum yapacaksınız. temiz kurulum.

Gönderildi : 05/10/2011 14:16

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İşletim sisteminden bir sorun olduğunu düşünmüyorum. şirketimizde Hyper-V var. acaba hyper-ve içine atılabilir mi? öğrenmek istediğim bu. eğer olmaz ise active directory yi başka sunucuya yeniden kurmak zorunda kalacağım.

Gönderildi : 05/10/2011 14:42

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

diski disk 2vhd ile virtual disk olarak convert ettim. hyper-v de yeni virtual server oluşturmaya başladım ve disk olarak bu vhd yi gösterdim. ancak bu sefer de mavi ekran verip restart ediyor. mavi ekranda 0x000007b hatası var. konu ile ilgili yorumu olan var mı?

Gönderildi : 06/10/2011 18:25

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Acronis İle Eski p4 Makinanın İmajını Al Sonrada Acronis İle Recovery Bölümüne (Tabi Recovery İşlemi Hyper-v Makinada Olacak) Git Orda Recovery Edilecek İmajı Seçtikten Sonra Nereye Diye Sorduğunda Listeden Hyper-v Virtual Machine Seç Aktar Sorunsuz Çalışacaktır...

Gönderildi : 13/10/2011 12:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu işlemleri çalışan bir Sanal sistemde yapın. ardından sisteminiz direkt çalışacaktır.

VHD dosyasını sisteme mount edin. (gizmo central programı yardımcı olabilir. )

Daha sonra OO disk image programını kurun. (rsttart isteyecektir.)

Sistem açılınca  diski mount edin. (sağ click)

Ardından OO disk image açın.

Sağ üst köşede tools altında 

Change computer indendityi seçin (CTRL+Q)

Gözattan  mount ettiğiniz windows klasörünü gösterin ve load a basın.

ardından en altta blunan tüm kuucukları işaretleyin. (işlem esnasında driver isteyebilir bunlar sanal sistemin driverlarıdır.)

işlem başarılı bittikten sonra diski unmount edip

sonrasında Bu diski kullandığınız sanal sistemi çalıştırın.

doğrudan çalıması gerekli

Gönderildi : 13/10/2011 19:29

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Merhabalar,

Storage Craft (Shadow Protect) yazılımı ile sistemin imajını alabilirsin ve bu imajı istediğin bir makinaya yada sanal diske geri açabilirsin. Donanımın farklı olması dorun değil. Sadece imajı dönerken "Use Different Hardware" seçeneğini seçmen yeterli. Birde imajı döneceğin harddiskin imajını aldığın diskin bütününle aynı yada daha büyük olamsı gerekli. İmajı istediğin gibi Hyper-V yada fiziksel bir sisteme geri dönebilirsin. Ben kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiyemdir.

Ayrıca VMware workstation 8 bu özelligiyle Fiziksel bilgisayarımızı Ip adres kullanıcı adı ve sifre bilgileri ile sanal ortama tasıma imkanı saglıyor.

Gönderildi : 15/10/2011 12:50

Paylaş: